Kempinski Hotel The Dome

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Kempinski Hotel The Dome
 • 38 слики
 • Наша препорака
 • SPA & Wellness
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Модерен и Луксузен
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Kempinski Hotel The Dome

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Белек 25 км од аеродромот во Анталија и 35 км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 175 соби во главната зграда и 18 приватни вили.

  • Супериор соби (38м², главна зграда, една спална соба и дел за седење, една бања, макс.2 + 2лица),
  • Deluxe соби (38м², главна зграда, исти како супериор собите само со поглед кон морето, макс.2 + 2лица)
  • Џуниор апартман (48м², главна зграда, една спална соба со посебен простор за седење, една бања, макс.3лица),
  • Апартмани со една спална соба (76м², главна зграда, една спална соба, посебна просторија за седење, една бања, макс.3лица)
  • Апартмани со две спални (114м², главна зграда, две спални соби, посебен простор за седење, една бања, макс.4лица),
  • Селџук апартман (180м², главна зграда, макс.4 + 1лице).
  • Royal Golf Villa (120m², лоцирани покрај терените за голф, две спални соби, две купатила, дневна соба, кујна, приватен базен, макс.4 лица),
  • Sultan Villa & Pasha Villa (200м², лоцирана покрај теренот за голф, три спални соби , три купатила, приватна голема тераса со базен, дневна соба, кујна, max.6 лица).

  Сите соби се многу луксузно украсени, со купатило, туш, када, фен за коса, бањарки, влечки, централен 24-часовен систем за климатизација во зграда на хотелот и систем на климатизација во вилите, мини бар (вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци), пиво, овошни сокови се надополнуваат секој ден), чај и кафе, сеф, сателитска ТВ и музички канали, паркет, Wi-Fi конекција, француски балкон или тераса.

 • Услуга

  Luxury Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски во текот на денот, вечера, ужина доцна во ноќта. Сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сок од свежо овошје и зеленчук, избор на вина од локална куќа, сладолед и овошје. Не се вклучени: луксузни увозни пијалоци, флаширани пијалоци, ресторани À la Carte со претходна резервација и со доплата, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за појадок и вечера, À la Carte ресторани: Selcuk (турска кујна), Cilantro (италијанска кујна), Traders Spice (азиска кујна), Palm Pavillion само за ручек- ресторан за риби и скара, барови низ целиот хотел. Доктор, медицинска сестра, бебиситер, фризер, перална и хемиско чистење, пеглање, телефон, факс, продавници, изнајмување автомобил се дополнителни трошоци. Интернет-врска преку Wi-Fi бесплатно.

 • Плажа

  Приватна хотелска плажа, песочна и со камчиња. Лежалки, чадори за сонце, душеци, крпи за плажа бесплатно. Плажа Cabana е со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, тениски терени. Се доплаќа: осветлување, лекции и опрема за тенис, спортови на вода, велнес и центар за СПА, масажа, билијард и компјутерски игри, терени за голф. Забавна програма, мини клуб за деца од 04 до 12 години со специјални програми, игралиште, мини Диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација