Limak Arcadia Sport Resort Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Limak Arcadia Sport Resort Hotel
 • 54 слики
 • Опкружен со зеленило
 • Дете до 14,99 - бесплатно сместување
 • 2 деца бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • 3 деца бесплатно сместување
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . Положба Хотелот се наоѓа во областа Белек на 35 км од аеродромот во Анталија и 40 км од Анталија. Сместување Вкупно 465 соби. Стандардни соби 198 - во

Инфо Limak Arcadia Sport Resort Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Белек на 35 км од аеродромот во Анталија и 40 км од Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 465 соби.

  • Стандардни соби 198 - во главната зграда (една спална соба, една бања, макс.2 + 1лице)
  • Стандардни соби во бунгалови 173 - (една спална соба, една бања, макс.2 + 1лице)
  • фамилијарни соби 12 - во главната зграда
  • фамилијарни соби во бунгалови 79 (45- 55м², 2 + 2 лица)
  • Гранд апартмани 3 - со џакузи во главната зграда

  Сите соби се со француски балкон или тераса, поглед кон море или градина, приватна бања со туш, када и фен за коса, централна клима, телефон, под со тепих, сеф, мини бар (се дополнува секој ден со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), сателитски ТВ и музички канали, Интернет-врска WI-FI.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, колачи, кафе, чај, вечера, полноќен оброк, сите локални и стандардни увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во ресторанот Pinea е бесплатен, свежо цеден сок со појадокот. Не се вклучени сите флаширани и конзервирани локални и увезени пијалоци, специјални увезени пијалоци, свежо цедени сокови, пакуван сладолед, услуга во соба, À la Carte ресторани – La Cucina (италијански ресторан), Red Wok (кинески ресторан).

 • Содржини

  Главен ресторан All Inclusive, À la Carte ресторани– La Cucina (италијански), Red Wok (кинески), Pasha (турски), Mangal BBQ, барови на различни места околу хотелскиот комплекс. Телефон, факс, интернет, трговски центар, фризер, перење и хемиско чистење, лекар, бебиситер, изнајмување автомобил, интернет и компјутерски игри се со доплата.. Wi-FI конекцијата во хотелот и собите е бесплатна.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа на хотелот. Пешкири, лежалки и чадори за сонце бесплатно. Приватните павилјони на плажа се со претходна резервација и се доплаќа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, базени за деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, пинг-понг, стрелање, мини голф, одбојка на плажа, кошарка се вклучени во цената. Се доплаќа за: опрема, осветлување на светлина за тениските терени и часови за тенис, масажа и СПА центар, спортови на вода, часови за нуркање. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и забавни програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04 - 12 години со различни програми, игралиште, мини Диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација