Paloma Grida Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Paloma Grida Resort & Spa
 • 21 слики
 • Опкружен со зеленило
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Paloma Grida Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек на 35 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 459 соби.

  • Агора Соби: (21м², една спална соба, една бања, макс.2 лица).
  • Стандардни Соби: (27 м², една спална соба, една бања, макс.2 + 2 лица).
  • Супериор Соби: соби (40м², поголема спална соба, една бања, макс.3+1 лице).
  • Фамилијарни Соби со Поврзувачка Врата: (50м², една спална и една дневна соба разделени со врата, макс.3 + 1 лице).
  • Дуплекс Фамилијарни Соби: (50м², макс. 4 лица).
  • Вили Покрај Езеро: ( 50м², макс. 3 лица).
  • Соби за Непушачи и Соби за Хендикепирани Лица се Исто така Достапни.

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина и фен за коса, централен систем за климатизација, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци, вода и пиво се дополнуваат секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон, WI-FI интернет.

 • Услуга

  Luxury Ултра сѐ вклучено - пијалок за добредојде по пристигнувањето, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина наутро и попладне, ужина во доцните часови, свежо цеден сок за појадок, сладолед за време на ручек и вечера, слаткарница, À la Carte (интернационален, медитерански и турски) со претходна резервација, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Не се вклучени: луксузни увозни пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци, кинески ресторани À la Carte (Chinese, Steak House and Lake House) се со доплата, свежо цедени сокови освен за појадок, услуга во соба, наргиле.

 • Содржини

  Главен ресторан Paloma со шведска маса, Ресторани À la Carte: интернационален À la Carte, Aegean - морска храна, Ottoman - турска кујна, кинеска кујна, Steak House и за гостите од Lake Villa ресторан Lake House. Барови низ целиот хотелски комплекс. Се доплаќа за: доктор, бебиситер, перење и хемиско чистење, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, трговски центар, фризер, изнајмување кола. Wi-FI Интернет во целиот хотел е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа се бесплатни. Приватните павилјони се со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, Аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, мини фудбал, одбојка на плажа, кошарка, гимнастика, пинг-понг. Се доплаќа: спортови на вода, осветлување на тениските терени, опрема за тенис, масажа, СПА и велнес центар. Забавни програми во текот на денот за возрасни и деца во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 и во летната сезона тинејџерски програми (13-16 години).

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација