Papillon Ayscha

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Papillon Ayscha
 • 60 слики
 • Опкружен со зеленило
 • За деца
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Наша препорака
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Отворен базен

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Papillon Ayscha

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Белек, 35 км од аеродромот во Анталија и 40 км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Во главната зграда има 302 соби, 56 Select Villa и 5 ВИП-вили.

  • Стандардни соби (главна зграда, 28м, една спална соба со француски кревет + еден дупли кревет, една бања, макс.2 + 1лице), 3 соби за хендикепирани лица
  • Select Villa (40м²; сместена околу 4 базени, една спална соба со француски кревет, една дневна соба со два трокреветни кревети, со врата помеѓу, и една бања, макс.3 + 1лице),
  • Executive room (40м, главна зграда, една спална соба , една бања, макс.2лица),
  • Кралски апартман (128м²; две спални соби, една дневна соба, три купатила, едно со џакузи, макс.4лица),
  • Делукс Вила (175м²; две вили лоцирани во ВИП област со приватен базен, приземје една дневна соба со американска кујна, купатило и една помала спална соба, голема тераса; првиот кат: една голема спална соба со француски кревет и џакузи во бањата и една спална соба со кревети и бања, макс.6лица),
  • Претседателска вила (403m²; макс.8лица, четири спални соби, еден салон, четири бањи, џакузи и приватен базен).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина и фен за коса, клима, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци, вода и пиво се дополнуваат секој ден), сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон, WI-FI интернет.

 • Услуга

  Висока класа сѐ вклучено - храна и пијалоци 24 часа на ден - пијалок за добредојде по пристигнувањето, појадок, ручек и вечера, доцен појадок, шоу за готвење, тематски ноќи, диетална храна, доцна вечера , кафе и торта, сладолед, закуски на плажа, сите домашни и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци 24 часа на ден (во диско од 23,00 - 02,00 часот е бесплатно), свежо цедени сокови со појадокот, ресторани À la Carte се со претходна резервација (мини бар со безалкохолни пијалоци, вода се надополнуваат секој ден). Не се вклучени: врвни луксузни пијалоци, специјални вина, пакуван сладолед во баровите, француски шампањ, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан на отворено и затворен простор, Ресторани со À la Carte: Viccolo - италијанска кујна, Coral -ресторан за морска храна, Sadirvan - турска кујна, Micado - Далечен Исток, Taco - мексиканска кујна, барови низ хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, перење, телефон, факс, интернет-кафе и компјутерски игри, трговски центар, фризер, изнајмување автомобил се наплаќаат дополнително. WI-FI Интернет бесплатно во сите хотели.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на хотелот. Лежалки, чадори за сонце, пешкири за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен полуолимписки базен (отворен во зимска сезона) базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, турска бања, сауна, фитнес центар, тениски игралишта и светло за осветлување во вечерните часови, опрема за тенис, кошарка, одбојка. Се дополаќаат: масажа, салон за убавина, куглање, билијард и компјутерски игри, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот, натпревари на базен и плажа, во вечерните часови шоу програми, музика во живо 3 дена во неделата, диско бар на плажа три пати неделно. Мини клуб - Papy Kids клуб за деца од 04 - 12 години, мини диско, мини куглана, Јunior club од 13 - 16 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација