Papillon Zeugma Relaxury

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Papillon Zeugma Relaxury
 • 85 слики
 • За деца
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Наша препорака
 • SPA & Wellness
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Наша препорака
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Papillon Zeugma Relaxury

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Белек, 35 км од аеродромот во Анталија и 40 од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 356 соби, во главната зграда (312) и 44 соби со базен.

  • Супериор соби (38м², лоцирани во главната зграда, една спална соба со француски кревет + еден дупли кревет, една бања, макс.3 + 1 лице),
  • Дуплекс фамилијарни соби (74м²; сместена во главна зграда, една спална соба и по една бања на секој кат, макс.5 лица),
  • Џуниор апартман (70м²; сместен во главна зграда, една спална соба, една дневна соба, една бања, еден посебен тоалет, макс.3 + 1 лице),
  • Луксузни апартмани покрај базен (55м²; една спална соба, една бања, макс.3 + 1 лице),
  • Дуплекс (140м²; сместена во главната зграда, на првиот кат два кревети и софа, на горниот кат, француски кревет и единечен кревет, има врата помеѓу, две купатила, макс.6 лица),
  • Excellent апартман (125м²; сместен во главната зграда, една спална соба, една дневна соба, една бања со џакузи, поглед кон морето, макс.5 лица).

  Во сите простории има централен систем за климатизација кој работи според временските услови, купатило со туш кабина, фен за коса, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци, вода и пиво се надополнува секој ден), сет за кафе и чај, сеф, бања и папучи по пристигнувањето, LCD TV со сателитски и музички канали, Wi-Fi, балкон.

 • Услуга

  Висока класа на сѐ вклучено - храна и пијалоци 24 часа - пијалок за добредојде по пристигнувањето, појадок, доцен појадок, ручек, вечера, шоу за готвење, диетална храна, полноќна вечера, сите локални и стандардни увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед, билијард бар, снек бар, храна за деца вклучена за време на главните оброци, ресторани À la Carte со резервација однапред и само еднаш во текот на одморот. Не се вклучени: Врвни пијалоци, вина со добар квалитет, шампањ, флаширани пијалоци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за сѐ вклучено услуга, ресторани À la Carte: Farfalle- италијанска кујна, Arabesque - турска кујна, Mey’hane - ресторан за морска храна со турски стил, Haru - азиска кујна, кафе и барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, перење, телефон, факс, интернет-кафе и компјутерски игри, фризер, трговски центар, изнајмување автомобил се наплаќаат дополнително. Wi-FI бесплатно во сите хотели.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на хотелот. Лежалки, чадори за сонце, пешкирите на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен (отворен само во зима) за возрасни и деца, слајдови во вода, турска бања, сауна, фитнес центар, тениски игралишта, опрема за тенис, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, пинг-понг е вклучено во цената. Се наплаќаат: Масажа, СПА и Велнес центар, спортови на вода, куглана, соба за игри, симулатор за голф. Забавни програми во текот на денот, натпревари на базен и плажа, во вечерните емисии, музика во живо три пати неделно, кино. Мини клуб - Papy Kids Club за деца од 01 - 17 години поделен во возрасни групи со дневни и вечерни програми, детско игралиште, мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација