Selectum Family Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Selectum Family Resort
 • 42 слики
 • Опкружен со зеленило
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • 2 деца бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Аква парк
 • Ексклузивни
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Selectum Family Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек, 35km од аеродромот во Анталија и 45km од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 455 соби, во главна хотелска зграда и 176 бунгалови.

  • Стандардни хотелски соби копно (80м², 3 + 1 + дете, главна зграда, една спална соба, една бања со џакузи туш или када, просторија за седење, соблекувална, балкон, поглед кон терен за голф),
  • Стандардни соби во бунгалови (главна зграда, 80м², 3 +1+ едно дете, спална соба, бања со туш или када со џакузи, седење, соблекувална, балкон, поглед кон морето)
  • Економска соба во градинарски блок (140м², главна зграда, две спални соби, седење, две купатила со туш, два балкони секој со џакузи, поглед на земја, макс. 6 + 2 деца),
  • Стандардни соби во бунгалови со кревети на спрат(140м², главна зграда, две спални соби, просторија за седење, две купатила со туш, два балкони секоја со џакузи, поглед кон морето, макс.6+2деца).
  • Голем фамилијарен апартман (Апартманот е поврзан со ходник до главната зграда, 100м² поглед на земја или базен, 4 + 1 + дете, две спални соби, две купатила, две WC, џакузи на балкон, соблекувална, тераса, 2 балкони),
  • Фамилијарни апартмани (135м², главна зграда, 6+2 деца, апартман на два спрата, две спални соби, една дневна соба, 2 WC, една бања со туш, една со џакузи, соблекувална, тераса и директен пристап до Релакс базен,поглед на базен),
  • Legendary Suits Garden View (100м², блок од тераса) е поврзан со ходникот до главната зграда, поглед на земјиште или базен, 4 + 1 + бебе, две спални соби, две WC, една бања со туш, друга со џакузи и туш, соблекувална, тераса, директен пристап до тераса со базен)
  • Queen Suit (главна зграда, 100 m², 5 + 1 бебе, две спални соби, две WC, една бања со џакузи туш и друга со туш, просторија за седење, соблекувална, балкон, поглед на море),
  • Royal Premium Suite (100м², главна зграда, две спални соби, две спални соби, две WC, една бања со џакузи туш и друга со туш, просторија за седење, соблекувална, балкон, поглед на земја, макс.5 + 1 бебе)

  Хотелските соби се опремени со балкони, поглед на море или градина, сопствени купатила со туш кабини, фен, бањарки, влечки, централна клима, телефон, мини-бар (вода, сокови, минерална вода и пиво се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ со музички канали. Собите во бунгалови се само со поглед на градина, туш кабини, фен, клима уред, мини-бар, електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, телефон. Стандардните соби со керамички под, а апартманите со ламинатен под, интернет, сателитска ТВ со музички канали.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина, торти, чај, кафе, вечера, доцна ужина, детска храна, диетална храна. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалаци, некои увозни алкохолни пијалаци, мини-бар во собите со сокови и пиво се дополнува секој ден, свежо цеден сок само за појадок, сладолед во одредени часови од денот. À la Carte рестораните со претходна резервација. Специјални вина, флаширани пијалаци, некои специјални коктели, шампањ дополнително се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан – шведска маса, À la Carte ресторани: Риверсајд – рибен ресторан, Чопстикс – источно азиска кујна, À la Carte ресторани со турска, италијанска, медитеранска кујна и À la Carte ресторан на плажа, бар на базен, снек бар на плажа, барови на повеќе локации низ хотелскиот комплекс. Доктор, фризер, чување деца, изнајмување кола, перење и пеглање, продавници, интернет кафе дополнително се наплатуваат. Интернетот е бесплатен во јавните простории од хотелот и во лобито.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце, пешкири за плажа не се наплатуваат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за деца и возрасни, полуолимписки надворешен базен, базен за релаксација, лизгалки, фитнес центар, сауна, турска бања, парна бања, тениски игралишта, пинг-понг, кошарка, одбојка, мини фубал, одбојка на плажа, мини голф. Спортови на вода, осветлување за тениските игралишта, часови по тенис, масажи, билијард, соба за игри, SPA центар, голф терени дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот покрај базен и на плажа, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4г до 11г, тинејџерски клуб за деца од 12г до 17г со многу различни програми во текот на денот и вечерните часови, детско игралиште, мини диско.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација