Sensitive Premium Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Sensitive Premium Resort & Spa
 • 84 слики
 • Песочна плажа
 • Анимација
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • 2 деца бесплатно
 • Теретана и СПА

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Sensitive Premium Resort & Spa

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Богазкент на 30 км од аеродромот во Анталија и 40 км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 402 соби.

  Стандардни  соби (36 м², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет + софа, едно купатило, макс. 2+2 лице)

  Фамилијарни  соби  (48 м², две  спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица)

  Апартмани (80 м², една спална со француски кревет, дневна соба, едно купатило, џакузи, макс.3 лица).

  Сите соби се со купатило со туш кабина и фен, влечки, бањарка, клима, телефон, мини бар (се дополнува со безалкохолни пијалоци и вода секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, ламинат на подот, TV со сателитски програми и музички канали, WI-FI интернет конекција, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – 24 часа храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски и кафе во попладневните часови, вечера и полноќни закуски, ран појадок, диететско бифе, детско бифе.

  Сите локални и стандардни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во определени часови, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, бар со закуски на плажа од 10.00-18.00 часот.

  Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, услуга во соба, свежо цедени сокови, сите флаширани и пијалоци во лименка, специјални вина, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса и À la Carte ресторани: Akssya (турски), Brezza (италијански), Vira (рибен), барови во хотелскиот комплекс, бар за закуски и бар на плажа, Диско клуб.

  Со доплата се: доктор, чување деца, перална, фризер, продавници, изнајмување кола, телефон, факс, интернет кафе.

  WI-FI интернет бесплатен во лоби и во собите.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 400 м од хотелот.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

  Бесплатен превоз до плажа на секои 20 мин.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, одбојка, одбојка на плажа, пинг понг се бесплатни.

  Со доплата: СПА центарот, центар за убавина, масажа, спортови на вода, часови по нуркање, билијард и играчница.

  Забавни програми во текот на денот и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 4-12 години, игралиште, мини диско навечер.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација