Siam Elegance

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Siam Elegance
 • 81 слики
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Аква парк
 • Анимација
 • Поволни цени
 • Наша препорака
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Siam Elegance

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Богазкент на 40км од аеродромот во Анталија и 50км од центарот на градот.

 • Сместување

  Вкупно 523 соби во три згради.

  • Стандардни соби (27 м², една спална со француски кревет + единечен кревет, едно купатило, макс. 3 лица),
  • Фамилијарни соби (45 м², лоцирани на најгорниот кат од хотелот, со две спални соби – горниот кат е како галерија, има француски кревет, на долниот кат има два единечни кревета, едно купатило, макс. 4 лица),
  • Фамилијарни апартмани (74 м², на најгорниот кат, дуплекс со отворени скали, една дневна, две спални соби, две купатила, едното е со џакузи, макс. 5 лица),
  • Јуниор апартман (31 м², една спална соба, едно купатило со џакузи и поглед на море, купатило, макс. 2 лица)
  • 2 соби за лица со попреченост.

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, централен клима систем кој што работи согласно временските услови, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци секојдневно се полнат), сеф, сателитски ЛЦД ТВ со музички канали, распрскувач на вода и детектор за чад, ламинатен паркет, и балкон со поглед кон градина или море.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – 24 часа служење храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек и вечера, детско и диететско бифе во главните ресторани, места за закуски во текот на денот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот во еден од нив (не е дозволено за деца под 12 години), мини бар полнет со вода и безалкохолни пијалоци секојдневно, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, попладне сладолед близу базенот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, енергетски пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Samui – главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани – италијански, кујна од далечен исток, рибен, турски, суши бар, ресторан и бар за закуски, кафе Чај, бар во лоби и на плажа, диско клуб. Доктор, чување деца, фризер, перална и хемиско чистење, продавници, телефон, фах, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола се со доплата. Wi-Fi интернет во лобито е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа. Кабаните на плажа и покрај базен се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни (затворени во лето) базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес ценатр, турска бања, сауна, парна соба, тениски терен (тврда подлога), кошарка, одбојка на плажа, мини голф се бесплатни. Масажа, СПА центар за убавина и здравје, куглање, билијард, осветлување за тенискиот терен, часово по тенис и опрема, спортови на вода се со доплата. Забавни програми во текот на денот, спортски натпревари покрај базенот, навешер шоу програми, музика во живо. Мини клуб со специјални програми за деца од 04-12 години, мини луна парк.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација