Spice Hotel & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Spice Hotel & Spa
 • 63 слики
 • Наша препорака
 • Опкружен со зеленило
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Луксузен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Spice Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Белек на 40 км од центарот на Анталија и 35 км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 546 соби во главната зграда и во анекс зградата.

  • Стандардни Соби: (36 м², една спална и една бања, главна зграда, макс.2 + 1 лице).
  • Стандардни Базен Соби: (35м², една спална и една бања, споредна зграда, макс.2 + 1 лице).
  • Фамилијарни Соби: (72м², две спални соби разделени со врата, една бања, анекс зграда, макс. 4 лица).
  • 6 Соби за Хендикепирани лица
  • Апартмани: (67 м², две спални соби и една бања, или една спална соба, една дневна соба и бања, главна зграда, макс. 5 лица).
  • Дуплекс Апартмани(55м², две спални соби со скали и не се одвоени со врата, купатило, главна зграда, макс. 5 лица).
  • Апартмани за Меден Месец: (55м², една спална соба со дневна соба, една бања со џакузи, голема тераса, главна зграда, макс. 2 лица).
  • Кралски Апартман: (185м², две спални соби, две купатила со џакузи, површина со трпезариска маса, два балкони, главна зграда, макс. 5 лица).
  • Претседателски Апартман: (500м, со широка тераса, три спални соби со посебни бањи, дневна соба, трпезарија, џaкузи, соблекувална, главна зграда, макс. 8 лица).
  • 22 Executive Вили: Во градината во склоп на хотелот има дел со вили. Сите вили се декорирани во ориентален стил.

  • Вили:
  • Villa Susam(506м², лоцирана во ВИП делот од градината, на две новоа, со приватен базен, 5 спални соби, 5 купатила, 5 џакузи, сауна, турска бања, соба за масажа, дневна соба со камин.
  • Villa Safran(185м², лоцирана во градината, дневна соба со стаклен под со можност за поглед кон базенот, кујна, две спални, две купатила (едното со џакузи).
  • Villa Mint(247м², лоцирана во градината, дневна соба, со мала кујна, две спални и две купатила (едното со џакузи).
  • Villa Ginger(116м², лоцирана во градината во близина на ВИП базенот, дневна соба со голема тераса, една спална и едно купатило со џакузи и директен пристап на ВИП базенот).

  Сите соби се со сопствено купатило со када, туш и фен за коса, бањарки, папучи, систем за централна климатизација кој работи според временските услови, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци, вода, пиво, млеко се надополнуваат секој ден), сеф, сателитска ТВ и музички канали, паркет на подот и балкон,WI-FI.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, ноќна ужина, свежо цеден сок за време на појадокот, сладолед за време на оброците во главниот ресторан, сите локални и некои увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, чај, кафе. Услугата храна и пијалоци е достапна 24 часа. Не се вклучени: Ресторани À la Carte се со претходна резервација и со доплата, увозен шампањ, флаширани вина, луксузни пијалоци, услуга во соба, свежо цеден сок (освен за време на појадокот), услуга во соба, ресторан Defne – VIP ресторан.

 • Содржини

  Главен ресторан Ishot, Ресторани À la Carte: Kisnish - турска кујна, Zeytin - италијанска кујна, Kekick - медитеранска кујна, Wasabi - азиска кујна, Barbeque - скара. Снек барови низ хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри, трговски центар, перална и хемиско чистење, изнајмување на автомобил се со доплата. Wi-FI интернет-конекцијата е бесплатна во собите и во областа на хотелот.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа на хотелот со бесплатни чадори за сонце, лежалки, пешкири за на плажа и душеци. Приватните павилјони на плажа и покрај базенот се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца (полуолимписки затворен базен), Аква парк со 7 лизгалки на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, тениски терени, одбојка и кошарка. Со дополата се: центар за здравје и убавина, СПА центар, куглање, компјутерски игри и билијард, спортови на вода, терени за голф. Забавни програми за возрасни и деца во текот на денот, специјални шоу-програми во вечерните часови. Мини клуб со игралиште од 4-12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација