The Land of Legends Kingdom Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • The Land of Legends Kingdom Hotel
 • 71 слики
 • Наша препорака
 • Голем воден парк
 • Анимација
 • Бесплатно WiFi
 • Ексклузивни
 • Затворен и отворен базен
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо The Land of Legends Kingdom Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек на 27 км од аеродромот и 30 км од центарот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 401 соба во една главна зграда.

  Делукс соби  (38 м², и 145 делукс поврзани соби, една спална соба, едно купатило, макс. 3+1).

  Делукс поврзани соби  (две делукс соби поврзани со врата).

  Јуниор апартман (79 м², две спални соби, две купатила, без балкон, макс. 4+1).

  Фамилијарен апартман (83 м², две спални соби, едно купатило со два мијалника, балкон, макс.2+3).

  Гранд апартман (108 м², една спална соба, една дневна соба, едно купатило, два тоалета, 30 м² тераса со дел за седење, макс.3+3).

  Апартман со тераса (130 м², една спална соба, една дневна соба, едно купатило, два тоалета, 30 м² тераса со маса за вечера и со дел за седење  макс. 4+1).

  Kingdom апартман (283 м², две спални соби, една дневна соба, гардеробер, кујна, две купатила со џакузи, 30 м² тераса со дел за седење, макс.6 лица).

  Стандардна опрема во собите: приватно купатило со туш, фен за коса, огледало, клима уред, телефон, мини бар (со доплата), сет за кафе и чај (бесплатно), сеф, волнен килим на подот, балкон, LED телевизор со двоен екран, сателитска ТВ и музички канали, WI – FI интернет конекција е бесплатна во целиот хотел и собите, Play station 4 (прва игра бесплатно), 3Д очила.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – во ресторанот Eternia - шведска маса за појадок и вечера (свежо цедени сокови и сладолед, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци), пабови и барови (The Legend Bar – локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, храната од мени листата е со доплата), Nyssa Bar & Patisserie, Ayanna Bar и услуга во соба се со доплата, само безалкохолните пијалоци и сладолед се бесплатни, сите увозни пијалоци се со доплата.

  Во другите ресторани лоцирани надвор од тематскиот парк: од 10:00 до 16:15 часот во Fast & Good, Shaky Bar, Tropical Bar. Услуга во соба и мини бар во собите се со доплата.
  Kid’s Club - најголемиот бар за сокови за деца и забава во текот на целиот ден и едукативни програми.

 • Спорт и забава

  Влезот во Legend of Aqua е бесплатен за гостите, но некои активности се наплатуваат (пливање со делфини, подводен сафари).
  Турска бања, сауна, соба со пареа, фитнес центар, Anjana СПА центар и фитнес центар се наплатуваат.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште

Локација