TUI Magic Life Belek

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • TUI Magic Life Belek
 • 51 слики
 • Опкружен со зеленило
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо TUI Magic Life Belek

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек на 25 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 594 соби, во двокатни и трокатни бунгалови.

  Стандардни village соби (28 m², една спална соба со француски кревет или два единечни кревети + една софа 85х175 cm, купатило, макс. 2+1).

  Стандардни економски соби (23 m², една спална соба, купатило, макс. 2 лица).

  Стандардни village соби со кревети на спрат (28 m², една спална соба со француски кревет + кревети на спрат 90x190 cm, купатило, макс. 2+2).

  Фамилијарни village соби (45 m², две спални соби одвоени со врата, купатило, макс. 2+2 деца).

  Фамилијарни апартмани (40 m², две спални соби одвоени со врата, две купатила, макс. 3+2 деца).

  Сите соби имаат приватни купатила со када, туш кабина, фен, бањарка, влечки, централна клима која работи во одредени периоди од денот според временските услови, телефон, минибар (на пристигнување има вода и сокови), сеф, керамички под, сателитска ТВ со музички канали, балкон, француски балкон или тераса. WI-FI инетренет во хотелот е бесплатен.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ран и доцен појадок, ручек, вечера, утринска и попладневна закуска, полноќно бифе, локални алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10:00 – 24:00 часот, Grab & Go ресторанот е отворен помеѓу 21:30-07:00 часот, закуски на плажа до 18:00 часот,  сладолед во одредено време од денот, À la Carte ресторани Sofra, Downtown и Flavor  со претходна резервација и еднаш за време на престој.

  Не е вклучено: свежо цедени сокови, сите увозни пијалаци, специјални вина, сите флаширани пијалаци и пијалаци во лименка, скара и рибен À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани, Sofra, Downtown, Flavor and Fish & Grill, барови околу хотелскиот комплекс.

  Не е вклучено: Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, изнајмување кола дополнително.

  WI-FI инетренет во целиот хотел е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска плажа со песок и ситни камчиња.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за деца и возрасни, базен за релаксација само за возрасни, аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, тениски терени, пинг – понг, одбојка на плажа, гимнастика.

  Не е вклучено: спортови на вода, осветлување за тениски терени, спа центар и масажа, соба за игри, билијард.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базенот, шоу програми во вечерните часови, жива музика, кино. Мини клуб за деца од 4 до 16 години со разновидни активности и програми.

   

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација