TUI Magic Life Masmavi

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • TUI Magic Life Masmavi
 • 55 слики
 • Аква парк
 • Анимација
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо TUI Magic Life Masmavi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек на 35 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 595 соби во една главна зграда, во вила и лагуна делот кои се на 200 м од главната зграда

  • Стандардни соби во главната зграда DZX2 (26m², една спална со француски кревет + софа, едно купатило, макс. 2+1 дете),
  • Стандардни вила соби DZX1 (22m², една спална со француски кревет, едно купатило макс. 2 лица),
  • Еко соби DZE1 (22m², една спална, едно купатило, макс. 2 лица
  • Фамилијарни соби во главната зграда (38m² две спални соби разделени со врата, едно купатило, макс. 3+1 дете лицa),
  • Вила фамилиjaрни соби (во делот вила 32m², две спални соби разделени со врата, две купатила, макс. 3+1 дете),
  • Фамилијарни лагуна соби (58m², две спални, едно купатило, со директен пристап на базен, макс. 3+1 дете).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, клима, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци на пристигнување), сеф, сателитска, ЛЦД ТВ, и музички канали, под со ламинат, балкон или тереса, WI-FI интернет бесплатно. Сите соби се оддалечени околку 350-400м од плажа.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина во текот на денот и доцна ужина, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24.00 часот, À la Carte ресторани еднаш во текот на престојот со претходна резервација, бар на плажа од 10.00 часот до 18.00 часот. Луксузни увозни пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, сите флаширани сокови, услуга во соба дополнително се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани - рибен, турски, јапонски, интернационален, барови околу хотелскиот комплекс, диско бар. Докотор, перална, фризер, телефон, факс, интернет кафе, шопинг, изнајмување кола се наплатуваат дополнително. WI-FI интернет во лоби и во собите бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска плажа со песок и камчиња. Чадори, лежалки и пешкири се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалки, турска бања, сауна, фитнес центар, тениски игралишта, пинг понг, одбојка на плажа. Спортви на вода, осветлување на тениските игралишта и опрема, масажа, СПА центар, билијард, компјутерски игри и голф со доплата. Забавни програми во текот на денот, натпревари, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од различна возраст од 03-16 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација