Zeynep Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Belek
 • Zeynep Hotel
 • 12 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Zeynep Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек на 30км од аеродромот и 30км од центарот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 555 соби во две главни згради и бунгалови.

  • Стандардни соби (38м², една спална соба, едно купатило, макс. 3+1 лице),
  • Фамилијарни соби во главната зграда (две делукс соби поврзани со врата),
  • Фамилијарен апартман во главната зграда (79м², две спални соби, две купатила, без балкон, макс. 4+1 лице),
  • Resort executive suits (83м², две спални соби, едно купатило со два мијалника, балкон, макс.2+3 лица
  • Стандардни соби во бунгалови (108м², една спална соба, една дневна соба, едно купатило, два тоалета, 30м² тераса со дел за седење, макс.3+3 лица),
  • Фамилијарни апартмани во бунгалови (130м², една спална соба, една дневна соба, едно купатило, два тоалета, 30м² тераса со маса за вечера и со дел за седење макс.4+1 лице),
  • Голф стандардни соби (283м², две спални соби, една дневна соба, гардеробер, кујна, две купатила со џакузи, 30м² тераса со дел за седење, макс.6 лица).
  • Golf standard lake room (283м², две спални соби, една дневна соба, гардеробер, кујна, две купатила со џакузи, 30м² тераса со дел за седење, макс.6 лица).
  • Golf Duplex Lake Suite (283м², две спални соби, една дневна соба, гардеробер, кујна, две купатила со џакузи, 30м² тераса со дел за седење, макс.6 лица).
  • Golf Terrace Suit (283м², две спални соби, една дневна соба, гардеробер, кујна, две купатила со џакузи, 30м² тераса со дел за седење, макс.6 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен за коса, централен клима систем кој работи согласно временските услови, телефон, килим на под, мини бар (сокови, вода и пиво секојдневно се дополнува), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет, балкон или тераса.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски помеѓу оброци, вечера и полноќна супа, пијалок за добредојде, сите локални и некои стандардни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредено време од денот, свежо цеден сок за појадок. À la Carte ресторанот е со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, свежо цедени сокови (освен за појадок), услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани со турска, кинеска, италијанска и мексиканска кујна, барови низ хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, телефон, факс, интернет катче, компјутерски игри, фризер, изнајмување кола, продавници се со доплата.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, еден олимписки базен (не е дозволено за деца помали од 14 год.), лизгалици на вода, турска бања, сауна, соба со пареа, фитнес ентар, тениски терени, мини фудбал, кошарка, одбојка, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, масажа, мини голф, центар за убавина, осветлување за тениските терени и опрема за тенис, билијард и центар за игри. Забавни програми во текот на денот, натпревари, навечер шоу програми, музика во живо, тематски вечери. Мини клуб за деца од 4-12 год., детско игралиште, разни програми во текот на денот и Мини Диско навечер. .

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација