Akka Alinda Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Akka Alinda Hotel
 • 30 слики
 • Наша препорака
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Akka Alinda Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кириш на 7км од Кемер и 65км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 401 соба.

  • Стандардни соби (22-26м², една спална, купатило, макс. 2+1 лице),
  • Фамилијарни соби (32-36м², макс. 4 лица, две одвоени соби и купатило
  • Кралски апартман (110м², две спални, две купатила и дневна соба, макс. 4 лица).
  • стандрадни соби во блок Б и Ц (22-25м², спална соба, купатило, макс. 2+1 лице),
  • Дуплкс фамилијарни соби лоцирани во главната зграда и анекс зградатa (40м², дуплекс, две спални, две купатила, макс. 5 лица).
  • Апарт стандардни соби (24м², спална соба, купатило, макс. 3+1 лице),
  • Стандардни комфорт соби (28-32м², спална соба, купатило, мини бар, À la Carte ресторан бесплатно само еднаш, корпа со овошје, макс. 3 лица),
  • Фамилијарни комфорт соби (36м², две спални, две купатила, мини бар, À la Carte ресторан бесплатен само еднаш, корпа со овошје, макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило и када, туш, фен, централна клима, телефон, мини бар (негазирани пијалоци, минерална вода, пиво, овошен сок, вода се дополнува секој ден), сеф, сателитска телевизија со музички канали, ламинатен под и балкон.

 • Услуга

  Премиум сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина во текот на денот, попладневно кафе, чај и торта, доцна ужина и ран појадок, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, свежо цеден сок само за појадок, сладолед во одредено време, увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Има можност за бебешка храна според родителски рецепт (стерилизација на бебешки шишиња, микробранова, блендер). Оддел за здрава храна подготвена од нутриционист. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, флаширани пијaлоци и во лименка, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, услуга во соба, À la Carte ресторан со резервација однапред и со доплата.

 • Содржини

  Главен ресотран со шведска маса, бар на ужина покрај плажа, À la Carte ресторани –Gullet – морска храна, Pasha Restaurant – француска кујна, селки појадок, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, фризер, перење и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, изнајмување кола се со доплата. WI-FI интернет во лоби и јавни области е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња и песок. Лежалки, чадори за сонце и крпи се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за деца и возрасни, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, одбојка, кошарка, мини фудбал, пинг понг. Со доплата: спортови на вода, билијард, нуркање, осветлување и опрема за тениски терени, масажа и Спа. Забавни програми, натпреварувања преку ден на базен и плажа, шоу програми навечер. AKKA мини клуб за деца од 4-12 години, со едуциран персонал и добра организација, одлично за деца. Хотелот е реновиран во 2019 – купатила во собите во главна зграда и во апарт стандарди соби, базени со лизгалки на вода.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација