Akka Claros Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Akka Claros Hotel
 • 28 слики
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Песочно-камчеста плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Akka Claros Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кириш на 7км од центарот на Кемер и 65км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 113 соби во две главни згради.

  • Стандардни соби (22-25м², спална соба, купатило, макс. 2+1 лице).

  Сите соби се со приватно купатило со туш, фен, централна клима, телефон, мини бар (вода се дополнува секој ден), сеф (со доплата), сателитска тв и музички канали,балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, попладневен чај, кафе и торти, вечера, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24.00 часот, бар на плажа со ужина, сендвичи, сладолед во одредено време, овошје и безалкохолни пијалоци. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, храна и пијалоци после 24.00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар и бар покрај базен. Доктор на барање, телефон, факс, комппјутерски игри се со доплата. WI-FI интернет е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со камчиња на 350 м од хотелот. Лежалките и чадорите за сонце се бесплатни. Крпи со депозит.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, два слајда на вода, пинг понг, одбојка на плажа, фитнес центар, влез во турска бања и сауна. Масажа и спортови на вода се со доплата. Забавни програми во текот на денот и навече. Мини клуб за деца од 04 – 12години, игралиште, мини кино, мини диско.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација