Alva Donna World Palace Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Alva Donna World Palace Hotel
 • 64 слики
 • Опкружен со зеленило
 • За деца
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Аква парк
 • Анимација
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Песочно-камчеста плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Alva Donna World Palace Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кириш на 65км од аеродромот во Анталија и 6км од  Кемер.

 • Сместување

  Вкупно 816 соби во 6 хотелски згради.

  Стандардни соби (35м², една спална, купатило, макс.2+1лица),

  Дуплекс фамилијарни соби (56м², на приземје - спална соба со француски кревет и врата, купатило, на погорните катови – спална соба со 2 единечни кревета и туш, макс. 4+1 лице),

  Aпартмани со тераса (57м², една спална и дневна соба, одделени со врата, голема тераса со поглед на море, макс. 4 лица)

  8 соби за хендикепирани лица.

  Сите соби имаат балкон / тераса со када, туш, бањарка, папучи, фен, централна клима, сателитска телевизија со музички канали, телефон, мини бар (вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци и пиво се надополнува секој ден), сет за кафе и чај, сеф, килим и керамички под , WI-FI.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, доцна вечера, ужина во текот на денот, сладолед во одредени часови во слаткарница, сите локални и некои стандардни алкохолни и безалкохолни пијaлоци, свежо цеден сок само за појадок.

  Не е вклучено: специјални луксузни увозни пијалоци, специјални флаширани вина, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, свежо цедени сокови, наргиле, услуга во соба.

 • Содржини

  Horizon – главен ресторан со шведска маса, диететско и детско бифе, ресторан покрај базен, бар за закуски и бар во близина на плажа, À la Carte ресторани ресторани – Anatolia (турска кујна), Capri (италијанска кујна), Taka (рибен ресторан) се достапни со претходна резервација и со доплата, барови околу хотелскиот комплекс.

  Доктор, телефон, факс, интернет кафе, чување деца, компјутерски игри, фризер, перење алишта, продавници, изнајмување кола дополнително се наплаќаат. WI-FI интернет конекција во целиот хотел и во собите е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце и пешкири  се бсплатни. Павилјоните на плажа се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, полуолимписки базен, лизгалки на вода, релакс базен, базен за деца со морска вода, игралиште за деца, тениски терен, пинг понг, сквош, кошарка, одбојка, одбојка на плажа и фудбал, сауна, турска бања, теретана.

  Спортови на вода, осветлување и опрема за тениски терени, билијард, школа за нуркање, Спа и велнес центар и компјутерски игри се со доплата.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, шоу програми навечер, жива музика, диско и мини клуб за деца од 4-12 години.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација