Amara Premier Palace

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Amara Premier Palace
 • 35 слики
 • Аква парк
 • Анимација
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Amara Premier Palace

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белдиби на 18км од центарот на Кемер и 40км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 410 соби.

  • Делукс стандардни соби (36m², спална соба, купатило, макс. 2+2 лица)
  • Делукс стандардни големи соби (42-46m², спална соба, купатило, макс. 2+2лица),
  • Фамилијарен дуплекс апартман (65m², две спални соби, две купатила, макс. 4 лица),
  • Executive фамилијарен дуплекс апартман (79m², две спални и две купатила, макс. 4 лица),
  • Апартман за меден месец (52 – 67m², спална соба, место за седење со софа, купатило, џакузи и тераса или балкон),
  • Престиж апартман (149m², дуплекс, на долниот кат место за седење и една спална, на горниот една спална, соблекувална, две купатила, џакузи, тераса, макс. 4 лица),
  • Платинум дуплекс апартман (79m², спална соба на долниот и на горниот кат, две купатила, поглед на море и приватен базен, макс. 4 лица),
  • Платинум дуплекс апартман ексклузив (165m², три спални, дневна соба, три купатила, тераса, макс. 6 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш и када, фен, влечки, централна клима, телефон, мини бар (вода, сокови, пиво, млеко, крекери секој ден се дополнуваат), сет за чај и кафе, бокал, сеф, ламинатен под, сателитска ТВ, WI – FI и балкон или тераса.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – пијалок за добредојде, 24-часа услуга за храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, доцна ужина. Сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, свежо цеден сок за појадок, диетална и здрава храна во главниот ресторан, храна за деца, сладолед во одредено време. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, VSOP коњак, спцијални увозни и локални вина, сите флаширани пијлоци, услуга во соба, ланч бокс услуга, наргиле, À la Carte ресторани со доплата и претходна резервација.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, Àla Carte ресторани – Tartufo (италијански), Premier (морска храна), Kyokuto (кујна од блискиот исток), слаткарница, бар на плажа и барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, пералница, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, фризер, изнајмување кола и шопинг центар се со доплата.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок. Лежалки, чадори и крпи се бесплатни. Павилјоните се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Внатрешен и надворешен базен за возрасни и деца, слајдови на вода, турска бања, сауна, парна соба, релакс соба, фитнес центар, тениски терени, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, мини фудбал, пинг понг, теретана. Со доплата се спортови на вода, SPA & Wellness центар, масажа и тремани за убавина, осветлување на тениските терени, школа за нуркање, куглање, играчница.Забавни програми во текот на денот и ноќта, жива музика, забави. Мини клуб за деца од 4 – 12години, мини диско, мини кино.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација