Ares Blue Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Ares Blue Hotel
 • 21 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Ares Blue Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кириш на 7км од центарот на Кемер и 55 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 130 соби во два блока.

  Стандардни соби (25 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица).

  Сите соби со приватно купатило со туш кабина, фен, клима уред, телефон, мини бар (празен), сеф, сателитска ТВ со музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладневен чај, кафе и колачи, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22:00 часот (пиво, наливно вино, водка, џин).

  Не е вклучено: сите увозни пијалоци, останати локални пијалоци кои не се во мени листата, флаширани пијалоци, турско кафе, свежо цедени сокови, храна и пијалоци после 22:00 часот, пијалоци во Диско клубот. Храна и пијалоци на плажа се со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар и бар покрај базенот. Доктор на барање, телефон, факс, интернет, перење алишта и хемиско чистење со доплата. WI-FI се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња и песок, на 350 м од хотелот. Лежалки, чадори и крпи за на плажа се со доплата. Лежалки и чадори покај базен се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, лизгалка, пинг понг, гимнастика. Турска бања, масажа, парна соба, спортови на вода се со доплата.

  Забавна програма во вечерни часови и во текот на денот покрај базенот. Мини клуб за деца и игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација