Armas Gul Beach

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Armas Gul Beach
 • 37 слики
 • Опкружен со зеленило
 • Реновиран
 • Центар на градот
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 13,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Плажа со камчиња
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Armas Gul Beach

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер на 55км од аеродромот во Анталија. Има тунел помеѓу главната зграда и зградата од ресортот.

 • Сместување

  Вкупно 320 соби лоцирани во главна зграда и анекс зградите (преку улица, има тунел).

  Анекс стандардни соби (19-24 м², една спална со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Анекс фамилијарни соби (36-42 м², две спални, една со француски кревет, друга со два единечни кревети, едно купатило, макс. 4 лица).

  Промо соби (19-24 м², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, на приземје, без балкон, макс. 2+1 лице).

  Стандардни соби на плажа (22 м², лоцирани во главната зграда, една спална со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс 2+1 лице).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, клима уред, телефон, мини бар (вода и сокови при пристигнување), сеф, килим, ламинатен или керамички под, сателитска телевизија и музички канали.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне закуски, торти, чај, кафе, вечера. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 24:00 часот, сладолед во одредено време во текот на денот, À la Carte ресторан со претходна резервација и еднаш за време на престојот.

  Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, услуга во соба, сите пијалоци после 24:00, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, еден À la Carte рибен ресторан, лоби бар, бар на базен, бар за ужина. Доктор, перење алишта, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се со доплата. WI-Fi интернет во собите, јавни површини и во лоби е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња. Лежалки, чадори и крпи се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца во анекс делот и главната зграда, две лизгалки на вода во анекс делот, фитнес соба, сауна, турска бања, пинг понг, одбојка на плажа.

  Спортови на вода, масажа и SPA центар, билијард е со доплата. Забавни програми во текот на денот и ноќта. Мини клуб за деца од 4-12 години.

  Хотелот е реновиран во зима 2022 година.

   

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација