Armas Labada Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Armas Labada Hotel
 • 21 слики
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 13,99 - бесплатно сместување
 • 2 деца бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Armas Labada Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Чамјува на 5км од Кемер и 60км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 186 соби.

  • Стандардни соби (18-25м²; спална соба со францски кревет + еден единечен кревет + софа кревет, купатило, макс. 2+2 лица),
  • Џуниор апартман (36-42м², лоцирани во главна зграда, две спални, една со француски кревет, друга со два единечни кревети, купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со када или туш, фен, клима уред, мини бар (безалкохолни пијалоци на пристигнување), сеф (со доплата), керамички или ламинатен под, сателитска ТВ со музички канали, балкон во собите со поглед кон море и француски балкон во собите со поглед на копно.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, поплладневна ужина, чај, кафе, торти, вечера, ужина доцна во ноќта, локални и стандардни увозни пијалоци и безалкохолни пијалоци до 01.00 часот, сладолед и торта во попладневните часови, À la Carte ресторанот е со резервација однапред и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: премиум и луксузни алкохолни пијалоци, специјални вина, сите флаширани пијалоци, енергетски пијалоци, свежо цеден сок, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторани: рибен ресторан, лоби бар и на базен, бар за ужина. Доктор, фризер, пералница, шопинг центар, чување деца, интернет и компјутерски игри се со доплата. WI-FI е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња и песок. Лежалки, крпи и чадори се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, три слајда на вода, тениски терен, турска бања, сауна, фитнес центар, пинг понг, одбојка на плажа се без доплата. Со доплата: SPA и Wellness центар, спортови на вода, билијард, осветлување на тениски терени, опрема за тенис, компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација