Armas Luxury Resort & Villas

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Armas Luxury Resort & Villas
 • 28 слики
 • SPA & Wellness
 • Опкружен со зеленило
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Armas Luxury Resort & Villas

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Гојнук на 9км од Кемер и 45км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 426 соби во главна зграда и вили.

  • Стандардни супериор соби (42м², спална соба, купатило, макс. 2+2 лица),
  • Фамилијарни соби (82м², спална соба, дневна соба одвоени со врата и 2 софа кревети за деца, купатило, макс. 3+1лице ),
  • Голема соба (65м², спална соба, купатило и место за седење, макс. 3 лица),
  • Фамилијарни соби (82м², две одвоени спални соби, купатило, тераса со излез на заедничкиот базен, макс. 4+1 лице), 3 соби за лица со попреченост.
  • Егзекутивен апартман (105м², две спални одвоени со врата, две спални соби, дневна соба, макс. 4+1 лице
  • Пентхаус (122м², две спални соби, две купатила со џакузи, дневна соба и мини кујна, без балкон, макс. 4+1 лица),
  • Џуниор пентхаус (122м², спална соба, две спални, една со џакузи, дневна соба и мини кујна, без балкон, макс. 2+2 лица),
  • Кинг апартман (260м, три спални соби, салон, 3 купатила од кои 1 со џакузи, соблекувална, дневна соба и мини кујна, макс. 6 лица).
  • Вили: Monte Carlo Villa, Bali Villa, Miami Villa, Dubai Villa, St. Tropez Villa, California Villa.

  Сите соби имаат приватно купатило со када, туш, фен, гардеробер, влечки, централна клима, телефон, мини бар (вода, сокови, пиво, јаткасти плодови, вино и чипс се полни секој ден), бокал, сет за чај и кафе, сеф, сателитска тв со музички канали, балкон, WI-FI интернет.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, доцна ужина, ужина во текот на денот во Snack by the beach, слатарница, сладолед, специјален дел за деца во главен ресторан и во мини клуб, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, пијалоци кои не се на менито, специјални вина и други специјални пијалоци, свежо цедени сокои, À la Carte ресторани со претходна резервација и доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, 7 À la Carte ресторани - морска храна, кујна од блискиот исток, турска кујна, италијанска кујна, бар за ужина на плажа, барови околу хотелскиот комплекс, слаткарница, бистро, диско. Доктор, перење и хемиско чистење, чување деца, шопинг центар, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња и песок. Лежалки, чадори и крпи се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Има 4 надворешни базени за возрасни и деца и еден внатрешен, аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, одбојка на плажа, пинг понг. Со доплата: SPA и Wellness центар, осветлување на тениските терени и опрема, спортови на вода, куглање, билијард, компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот и ноќта, организирани од професионален тим. Жива музика, кино. Мини клуб за деца од 04 – 17 години со различни програми.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација