Club Marco Polo

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Club Marco Polo
 • 94 слики
 • SPA & Wellness
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Club Marco Polo

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  хотелот се наоѓа во чамјува, на 7 км од Кемер и 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 530 соби сместени во бунгалови.

  Клуб стандардни соби (25 м², спална, купатило, макс.2+1).

  Супериор соби (25 м², една спална, купатило, макс.2+1). Премиум соби (25м², со поглед на море или кон главниот базен, спална со дел за седење, купатило, макс.2+1).

  Фамилијарни соби (35 м², две посебни спални соби – во едната има француски кревет, а во другата два единечни кревета, купатило, макс. 4 лица).

  Дуплекс (43 м², две спални одвоени со врата, на првиот кат е соба за родителите, а на вториот кат е соба за деца со два единечни кревета, две купатила, макс. 4 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, клима, телефон, сеф, мини бар (се полни секојдневно со вода, сокови и пиво), електричен бокал, сет за кафе и чај, плочки на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Премиум Сѐ Вклучено – 24 часа услуга за храна и пијалоци – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне торти, кафе, чај, вечера, закуски доцна навечер, диететско и веганско бифе за време на главните оброци, закуски на плажа, сте локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци.

  Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, À la carte ресторан со претходна резервација и влезница, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la carte ресторани со турска, италијанска кујна, рибен ресторан, слаткарсница, лоби бар, барови покрај базен и на плажа.

  Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење алипта, фризер, продавници, изнајмување коли, интернет кафе, компјутерски игри се со доплата.

  Wi-Fi интернет е бесплатен во собите и јавните површини.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња и песок. Лежалки, чадори и крпи за на плажа се бесплатни. Приватните павилјони на плажа се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, тениски терени, пинг понг, кошарка, одбојка на плажа се бесплатни.

  Со доплата се спортови на вода, осветлување на тениските терени, опрема за тенис, масажи, центар за нуркање, СПА и велнес центар.

  Забавни програми во текот на денот и шоу програми навечер.

  Marco клуб за деца помеѓу 4-16 год, поделени во групи според возраст, со разни активности, кино, соби со PlayStation, детски игралишта, базени за деца, мини диско навечер.

  Хотелот е реновиран во целост во 2023 година.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Клуб за деца

Локација