Crystal De Luxe Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Crystal De Luxe Resort & Spa
 • 53 слики
 • За деца
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Центар на градот
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Плажа со камчиња

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Crystal De Luxe Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер на 56км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 356 соби

  • Стандардни соби (27м²; спална соба со француски кревет + единечен кревет, купатило, макс. 3 лица );
  • Стандардни соби со кревети на спрат (27м², спална соба со француски кревет + кревет на спрат, макс. 2+2 лица );
  • Фамилијарни соби (40м²; лоцирани на прв кат, две спални одвоени со врата, купатило, макс. 4 лица),
  • Паша апартман (55м², спална соба и дневна соба, купатило со џакузи, голема тераса со џакузи, макс. 4 лица);
  • Султан апартман (75м², две одвоени спални и дневна соба, две купатила - еден со џакузи, а другиот со када и туш, LCD TV и DVD, макс. 4+2 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, влечки, клима, телефон, мини бар (вода и сокови се дополнува секој ден), сеф, ламинатен или мермерен под, WI-FI, сателитска тв со музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултимејт сѐ влкучено – локален концепт и концепт на здрава исхрана - 24 часа храна и пијалоци.Крпи за освежување за добредојде и традиционален турски пијалок – шербет , појадок, доцен појадок, ручек и вечера, диетална храна, вегетаријанска храна, детокс бар, храна за бебиња и деца, ресторани за ужина преку ден, À la Carte ресторани (турски и италијнски) со претходна резервација и еднаш за време на престојот, сладолд во одредено време, попладневни торти, чај и кафе, бар на плажа од 10.00 – 18.00 часот, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Не е вклучено: увозни премиум алкохолни пијалоци, флаширани пијалоци, меѓународни и специјални вина, услуга во соба, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, увозни алкохолни пијалоци од 01.00–10.00 часот, рибен À la Carte ресторан.

 • Содржини

  Главен ресторан Панорама, À la Carte ресторани – турски, италијански и рибен, барови околу хотелскиот комплекс, бар на базен и на плажа, слаткарница, диско бар. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, шопинг центар, интернет, компјутерски игри, изнајмување кола се со доплата. WI-Fi е бесплатно.

 • Плажа

  хотелска камчеста плажа. Лежалки и чадори се бесплатни, а крпи се со депозит. Има пат помеѓу плажата и хотелот.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, аква парк, тениски терени, кошарка, пинг понг, теретана, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба се бесплатни. Спортови на вода, масажа, спа, салон за убавина, осветлување на тениските терени, куглање и компјутерски игри се доплаќа. Програми за забава во текот на денот и навечер, кино, Мини клуб за деца од 04 – 12 год, со дневни програми, мини диско.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација