Crystal Prestige Elite

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Crystal Prestige Elite
 • 67 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Затворен базен
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Теретана
 • Теретана и СПА

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Crystal Prestige Elite

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Гојнук на 8 km од центарот на Кемер и 40 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 589 соби.

  Стандардни соби (34 m², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Стандардни соби со кревети на спрат (34 m², една спална соба со француски кревет + кревети на спрат, едно купатило, макс.3+2 деца).

  Дуплех Фамилијарни соби (50m², дуплекс соба, со две спални соби, но нема врата, како галерија, едно купатило, макс. 4 лица).

  Фамилијарни соби со поглед на базен (40 m², две спални соби, едната со француски кревет, а другата мала спална соба со два единечни кревети, едно купатило, макс.3+2 деца).

  Сите соби се со сопствено купатило со када или туш, фен за коса, влечки, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, WI-FI интернет, мини бар (вода, сокови, пиво, млеко, кикирики, грицки се полни секој ден), сет за кафе и чај, електричен бокал, сеф, керамички под со дрвен изглед, сателитска ТВ и балкон.

 • Услуга

  Ultimate Сѐ Вклучено - 24 часовна услуга за храна и пијалаци. За добредојде -  крпи за освежување и традиционален турски пијалок – шербет по пристигнувањето, појадок, доцен појадок, ручек и вечера, диететска и вегетаријанска храна, дел за подготовка на храна за бебиња, специјална детска храна, ресторани за закуски во текот на денот, À la Carte ресторани - турски, мексикански и италијански со претходна резервација и еднаш во текот на престојот, сладолед во одредени часови во текот на денот, попладне колачи, чај и кафе, бар на плажа, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци.

  Не е вклучено: увозни премиум алкохолни пијалаци, флаширани пијалаци, специјални вина, услуга во соба, свежи цедени сокови, енергетски пијалаци, рибен À la Carte ресторан, сите вина, шампањ и специјални нарачки во ресторани À la Carte (освен наливно вино).

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – италијанска кујна, ресторан за морска храна и риба, турска кујна, мексиканска кујна, слаткарница, снек бар на плажа и барови низ целиот хотелски комплекс.

  Доктор, чување деца, перење алишта, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, фризер, изнајмување кола, продавници се доплаќаат.

  WI-FI интернет конекцијата е бесплатна во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок (пристап до плажа преку специјален мост).

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

  Приватните павилјони на плажа се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, полуолимписки надворешен базен, аква парк, турска бања, сауна, парна соба, соба за релаксација, фитнес центар, тениски терени, одбојка на плажа, мини фудбал, пинг понг, гимнастика.

  Со доплата се: спортови на вода, SPA & Wellness центар, масажи и сите третмани за убавина, осветлување на тениски терени, компјутерски игри.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари со професионален тим, специјални програми во вечерните часови, музика во живо, специјални концепти за забава.

  Crispy Kids Club - мини клуб за деца распоредни по групи според возраста, од 4 – 12 години со специјални програми.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација