Daima Biz

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Daima Biz
 • 83 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Daima Biz

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Кирис, на 7 км од Кемер и 56 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 524 соби во пет блока.

  Стандардни соби (27 м², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1 лица).

  Стандардни промо соби (27 м², сместени на приземје со поглед кон градина, еден француски кревет и еден единечен кревет, едно купатило, макс 2+1 лица).

  Голема соба (30-35 м², спалната соба е поделена со дрвена преграда на два дела со еден француски кревет + еден единечен кревет + една софа, едно купатило, макс. 4 лица).

  Фамилијарни соби (40 м², две одвоени спални соби со француски кревет, два единечни кревети и една софа, едно купатило, макс. 5 лица).

  Captain suite (50 м², две спални соби, една дневна соба, две купатила - едното со џакузи, макс.5 лица)

  4 соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со сопствено купатило со када, туш, фен за коса, сплит клима систем, телефон, мини бар (вода и минерална вода се полнат секој ден), сеф, керамички под, сателитска ТВ и балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - пијалок за добредојде при пристигнување, појадок, доцен појадок, ручек, чај со колачи, вечера, полноќни закуски, локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 - 03.00 часот.

  Не се вклучени: луксузни увозни пијалоци, други увозни пијалоци кои не се на менито, сите флаширани пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, сладолед, шампањ, À la Carte ресторани се со претходна резервација и со доплата, турско кафе, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторан - Yakamoz - морска кујна, Dolusu - турска кујна, барови низ хотелскиот комплекс.

  Доктор, чување деца, перална, интернет услуга, фризер, продавници, изнајмување кола се со доплата. WI - FI интернет (ниска брзина) низ хотелот е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни. Има тунел под патот до плажата. Приватните павилјони на плажа се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни базен и внатрешен (во лето затворен) базен за возрасни и деца, Парк Долусу - голем аква парк, тениски терени (тврд терен), мини голф, одбојка на плажа, мини фудбал, кошарка, пинг-понг, турска бања, сауна фитнес сала се бесплатни.

  Со доплата се СПА центар, масажа, салон за убавина, спортови на вода, осветлување за тениски терени, билијард и компјутерски игри и школа за нуркање.

  Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4 - 17 години поделени во групи по возраст.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација