Dosinia Luxury Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Dosinia Luxury Resort
 • 48 слики
 • Наша препорака
 • Поволни цени
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • 2 деца бесплатно
 • Теретана и СПА

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Dosinia Luxury Resort

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Белдиби на 10 km од Кемер, 35 km од центарот на Анталија и 45 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

   Вкупно 446 соби во два блока.

  Стандардни соби (22 m², една спална со француски кревет + софа, едно купатило, макс. 2+1 дете).

  Стандардни соби со кревети на спрат (26 m², спална со француски кревет + кревети на спрат за деца , едно купатило, макс.2+3 деца).

  Фамилијарни соби (33 m², две спални одвоени со врата, во едната соба има француски кревет, а во другата кревети на спрат + дополнителен кревет, едно купатило, макс. 3+2 лица).

  Swim Up Соби со директен пристап на базен (26 m², една спална соба, едно купатило, терасата е директно поврзана со базенот, макс.2+1 лица).

  Love апартмани (22 m², една спална со француски кревет, едно купатило, голема тераса со џакузи, директен поглед на базен и море, макс.2 лица).

  Стандардни соби во градината се исти како и стандардните соби во главниот блок, но лоцирани во близина на главниот блок и имаат само поглед на копно.

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, влечки, клима уред, телефон, мини бар (обична и минерална вода, безалкохолни пијалаци при пристигнување), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф, бањарка, WI-FI (ниска брзина), сателитска телевизија со музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – пијалак за добредојде на рецепција, шведска маса за појадок, доцен појадок, утринска закуска, ручек, попладневна закуска, торта, колачи, вечера и ноќна закуска, сите локални и стандардни (избрани од хотелот) увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, топли напитоци, закуска на плажа.

  Не е вклучено: премиум пијалаци, специјални вина, шампањ, свежо цедени сокови, енергетски пијалаци, флаширани пијалаци, À la Carte ресторани со доплата и претходна резервација, услуга во соба, увозни пијалаци во Irish Pub. Помеѓу 03.00 – 10.00 часот пијалаците се доплаќаат.

 • Содржини

  Главен ресторан Divan  со шведска маса, À la Carte ресторани: Hurrem (морска храна), Mama Mia (Steak House), барови околу хотелскиот комплекс.

  Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри, фризер, изнајмување кола се со доплата.

  WI – FI интернет е бесплатен во соби и на јавни површини.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок.

  Лежалки, чадори и крпи се бесплатни.

  (Има пат помеѓу плажата и хотелот.)

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за деца и возрасни, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, гимнастика, одбојка на плажа, пинг понг се без доплата.

  Велнес и Спа центар, масажа, спортови на вода, билијард се со доплата.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и нa плажа, шоу програми навечер.

  Mини клуб за деца од 4 – 12 години организиран од професионален тим, базен за деца и игралиште.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Локација