Eldar Resort Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Eldar Resort Hotel
 • 61 слики
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Eldar Resort Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Гојнук 48км од аеродромот во Анталија и 8км од Кемер.

 • Сместување

  Вкупно 179 соби во главна зграда

  • Стандардни соби (23м², една спална соба, купатило, макс. 3+1 лице ),
  • Корнер соби (32м², една голема спална соба со место за седење, купатило, макс. 3 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, клима, под со килим, телефон, мини бар (вода при пристигнување), сеф, сателитска тв и музчки канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, чај, кафе ,вечера, доцна вечера. Сите локални и некои алкохолни пијалоци (бакарди, кампари, мартини, виски) и сокови од 10.00 до 24.00 часот се бесплатни, бар за ужина на плажа од 10.00 - 16.00 часот, сладолед во одредено време. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, флаширани вина, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, пијалоци во диско, мини бар во собите, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, барови покрај базен и плажа, витамински бар. Доктор, чување деца, пералница, изнајмување кола, фризер, шопинг центар, телефон, факс, интернет, компјутерски игри се со доплата. WI-FI во лоби е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок на 300m од хотелот (помеѓу има пат). Лежалки и чадори се бесплатни, крпи со депозит.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен, базен за деца (надвор), слајдови на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, тениски терен, мини фудбал, пинг понг се бесплатни. Осветлување на тениски терени, масажа, билијард, спортови на вода, салон за убавина се со доплата. Забавни програми во текот на денот и ноќта, мини клуб за деца од 04 – 12 години со игралиште и мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација