Emelda Sun Club

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Emelda Sun Club
 • 25 слики
 • Наша препорака
 • SPA & Wellness
 • Аква парк
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Emelda Sun Club

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Camyuva на 7км од Кемер и 70км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 450 соби распоредени во вили.

  • Стандардни соби (23м²; спална соба, купатило, макс.2+1 лице),
  • Фамилијарни соби (27м²; две спални соби одвоени со врата, купатило, макс.2+2 лица),
  • Апартмани (56м², две спални соби одделени со врата, дневна соба, купатило, макс.4+1лице),
  • Дуплекс апартмани (117м², две спални соби на горниот спрат, спална и дневна соба на долниот спрат, собите се одвоени со врата, две купатила, макс.6+1 лице,)
  • Делукс апартман гранд (117м², две спални соби на горниот спрат, спална и дневна соба на долниот спрат, собите се одвоени со врата, две купатила, макс.6+1 лице,)
  • 4 соби за хендикепирани лица.

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, клима, телефон, сеф, мини бар (вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци и пиво се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за чај и кафе, сателитска ТВ и музички канали, под со килим, лаимнат или плочки, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневен чај и торта, вечера и доцна ужина. Свежо цеден сок од портокал за доручек, À la Carte ресторан – Anadolu е со претходна резервација и еднаш за време на престојот, сладолед во одредено време,, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 - 24.00 часот, бар за ужина на плажа од 10.00– 18.00 часот. Не е вклучено: специјални увозни пијалоци, пијалоци кои не се на менито, турско кафе, свежо цеден сок, флаширани пијалоци и наргиле, услуга во соба, другите À la Carte ресторани се со претходна резервација и со доплата, пијалоци во Elite bar.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса со диетална храна и храна за деца, À la Carte ресторани: D’Oro Olive - италијанска кујна, Poseidon – рибен ресторан, Anadolu –турска кујна, Sun Dragon – кујна од блискиот исток. Барови низ целиот хотелски комплекс, ужина на барот покрај плажа. Доктор, чување деца, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, пералница,шопинг центар, изнајмување кола се со доплата. WI - FI бесплатно во соби и јавни површини.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок. Лежалки, чадори и пешкири бесплатно. Павилјоните се со резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен базен, аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терен, одбојка, кошарка, одбојка на плажа, теретана, мини голф. Салон за убавина и Велнес центар , спортови на вода, билијард, осветлување на тениските терени, часови по тенис и опрема се со доплата. Забавни програми во текот на денот и вечерта за возрасни, различни програми водени од обучен тим. Мини клуб за деца од 04 – 12 години со програми преку целиот ден, игралиште и диско.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација