Fame Residence Goynuk

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Fame Residence Goynuk
 • 63 слики
 • За деца
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Во близина на плажа
 • Поволни цени
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Плажа со камчиња

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Fame Residence Goynuk

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Гојнук 10 км од Кемер и 40 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 257 соби, поделени во два блока.

  • Стандардни Соби: (18 – 22м², спална, купатило, макс.2+2 лица).
  • Фамилијарни Соби: (25м², една голема соба, купатило, макс. 4 лица).

  Собите се со поглед на планина или на базен, имаат купатило со када, фен, клима, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци), сеф, ламинатен под, сателитска телевизија со музички канали.

 • Услуга

  Fame style Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневна ужина, полноќна супа, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24 часот, бар на плажа од 12.00 – 16.00 е бесплатно. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, À la Carte ресторани со резервација однапред и задолжителен бакшиш, услуга во соба, храна и пијалоци после 24.00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса , À la Carte ресторани: италијански, рибен и турски ресторан, ужина покрај базен, лоби бар, бар на плажа од 10-18 часот, англиски паб и диско. Шопинг центар, доктор, медицинска сестра, сеф, чување деца, перална, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола - со доплата. WI-FI интернет конекција бесплатна во лоби.

 • Плажа

  Хотелска плажа на 90 м од хотелот (се преминува пат), камчеста. Лежалки, чадори и пешкири бесплатно.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени базени со дел за деца, тобогани, фитнес центар, сауна, турска бања, џакузи, мини фудбал, пинг понг не се наплаќа. Масажа, билијард и спортови на вода се со доплата. Мини клуб за деца од 4-12 години, игралиште и игротека. Забавни програми во текот на денот и навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација