Fun & Sun Club Saphire

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • 	Fun & Sun Club Saphire
 • 34 слики
 • SPA & Wellness
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Плажа со камчиња
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Fun & Sun Club Saphire

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Текирова на 17км од Кемер и 70км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 247 соби во главна зграда и 65 соби во анекс зграда.

  • Стандардни соби (23m², спална соба со француски кревет и софа, купатило, макс. 2+2 лица),
  • Фамилијарни соби (33m², спална соба, дневна соба одвоена со врата, купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со балкон, приватно купатило со туш, фен, клима, телефон, мини бар (сокови при пристигнување), сеф, под со плочки или килим, сателитска телевизија и музички канали. Двата типа на соби можат да бидат во главната зграда или во анекс.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, утринска и попладневна ужина, вечера, доцна ужина, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 - 24.00 часот, бар на плажа од 10.00 – 16.00 кој служи сокови и пиво. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, турско кафе, енергетски пијалоци , À la Carte ресторани со претходна резервација и доплата, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, слаткарница, À la Carte ресторани (турски и рибен), барови околу хотелскиот комплекс, диско бар. Доктор, чување деца, перење и хемисо чистење, фризер, телефон, факс, интернет, шопинг центри се со доплата. WI-FI со доплата.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња. Лежалки, чадори и крпи се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, три слјада на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, тениски терен, одбојка на плажа. Со доплата: осветлување за тениски терени, спортови на вода, SPA & Wellness центар, билијард. Забавни програми во текот на денот, натпревари на базен и плажа за возрасни и деца. Шоу програми навечер. Мини клуб за деца.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација