Kaftans City Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Kaftans City Hotel
 • 12 слики
 • Центар на градот
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Само за возрасни
 • Песочно-камчеста плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Kaftans City Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е во самиот центар во Кемер на 55км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 73 соби.

  • Стандардни соби (20м2, една спална, едно купатило, макс. 2+1 лица). Сите соби се со приватно купатило со туш, фен, клима, телефон, мини бар (доплата), сеф (со доплата), сателитска телевизија и музички канали, балкон.

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, клима уред, телефон, мини бар (празен), сеф (доплата), керамички под, сателитска телевизија и музика, канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за доручек, ручек, попладневна ужина со колачи, кафе, чај, вечера, локални алкохолни пијалоци и безалкохолни пијалоци од 10 – 22 часот (ракија, водка, пиво, вино, сокови, кафе, чај). Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалоци, турско кафе.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, базен, тераса бар. Доктор на барање, телефон, факс, интернет, компјутерски игри со доплата. Интернет на јавни места е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелската плажа со камчиња и песок е на 400м од хотелот. Лежалки, чадори и крпи се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Спортови на вода, турска бања, сауна, масажа се достапни во Олимпос Хотел и се плаќаат дополнително.

 • Веб страна на хотелот

Локација