Karmir Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Karmir Resort & Spa
 • 54 слики
 • Наша препорака
 • Во близина на плажа
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана и СПА

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Karmir Resort & Spa

 • Положба

   Хотелот се наоѓа во регионот Гојнук на 40 km од аеродромот во Анталија и 8 km од Кемер.

 • Сместување

  Вкупно 297 соби во три блока.

  Стандардни соби (23 m², една спална соба со француски кревет или два единечни + софа или екстра кревет, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Фамилијарни соби (34 m², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Comfort соби (23 m², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет или три единечни кревети, едно купатило, сет за топли пијалци (кафе и чај), корпа со овошје и вино, попуст за СПА центар, À la Carte ресторани и за павилјоните на плажа, макс.3 лица).

  Корнер делукс соби (40 м², една спална соба со гарнитура за седење и голем кревет, едно купатило, голем балкон, сет за топли пијалци (кафе и чај), корпа со овошје и вино, попуст за СПА центар, À la Carte ресторани и за павилјоните на плажа, бесплатен WI-FI интернет, макс.2+1 дете).

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен за коса, централен систем за климатизација кој работи според временските услови, ламинат, телефон, мини бар (само вода при пристигнување), сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - 24 часовна услуга за храна и пијалаци – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне закуски, чај, кафе, вечера, закуски доцна навечер, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, бар на плажа од 10:00 - 18:00 часот.

  Не се вклучени: премиум увозни пијалаци, увозни пијалаци кои не се на менито, специјални вина, флаширани вина, свежo цедени сокови, À la Carte ресторани се со претходна резервација и со доплата, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторан Amethyst со италијанска кујна и Rubi ресторан со турска кујна, лоби бар, барови покрај базенот и на плажа, турско кафуле и диско бар.

  Доктор, чување деца, перење, изнајмување кола, фризер, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри се со доплата.

  WI-FI интернет во лобито е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња на 100 m од хотелот (помеѓу хотелот и плажата има пат).

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.

  Приватните павилјони на базенот се со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени, детски базен, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, тениско игралиште, пинг-понг се бесплатни.

  Рефлектори за тениски терени, масажа, билијард, соба за игри, спортови на вода се со доплата.

  Забавни програми, натпревари во текот на денот и шоу програми во вечерните часови, Мини клуб за деца од 4-17 години поделени во возрасни групи.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација