Kemer Dream Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Kemer Dream Hotel
 • 21 слики
 • Затворен и отворен базен
 • Центар на градот
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Плажа со камчиња
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Kemer Dream Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер, на 55 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 335 соби.

  Стандардни соби (19-21 м², една спална, едно купатило, макс.2+1 дете).

  Фамилијарни соби (35 м², една поголема соба, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина во стандардните и када во фамилијарните соби, фен, клима, телефон, сеф (со доплата), мини бар (со доплата), ламинатен под, сателитска ТВ и музички канали.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, кафе и колачи попладне, локални алкохолни и безалкохоли пијалаци (пиво, наливно вино, водка, џин, ракија, пиво, концентрирани сокови, чај, кафе, вода, минерална вода) од 10:00-24:00 часот.

  Не е вклучено: увозни пијалаци, пијалаци во шише, свежо цедени сокови, сладолед, енергетски пијалаци, турско кафе, храна и пијалаци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, лоби бар. Доктор, чување деца, перење алишта, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување коли се со доплата. Wi-Fi интернетот е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска плажа на околу 300м од хотелот. Лежалки и чадори се бесплатни, а крпите се со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, тобогани, фитнес, турска бања, пинг понг. Со доплата се масажа, билијард, спортови на вода.

  Мини клуб за деца од 4-12 год, детско игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште

Локација