Limak Limra Hotel & Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Limak Limra Hotel & Resort
 • 39 слики
 • Наша препорака
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Дете до 14,99 - бесплатно сместување
 • 2 деца бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Limak Limra Hotel & Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Кириш на 8 км од Кемер и 70 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 820 соби.

  • Стандардни Соби: во главна зграда (28м², една спална соба, купатило, поглед на море или базен).
  • Arycanda Зграда: (28 – 32м², една спална соба, купатило, поглед на море или страничен поглед на базен, макс.2+2).
  • Garden Стандардни Соби: (28 – 32м², спална соба со купатило, макс.2+2 лица, лоцирани околу градината).
  • Jacuzzi Studio Rooms: во главна зграда.
  • Фамилијарни Соби: околу градината (39м², две спални соби одвоени со врата, купатило, макс2+2 лица).

  Сите соби се со балкон или тераса со поглед на море или градина, приватно купатило со када, фен, телефон, централна клима, телефон, ламинатен под, сеф, мини бар (безалкохолни пијалоци, вода и пиво се дополнува секој ден), сателитска тв со музички канали, WI- FI интернет конекција.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, сладолед во Café Bonjour, торта, чај, кафе , вечера ,полноќна супа. Сите локални и некои стадардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, турско кафе во Lykya, Atlantis и лоби барот, À la Carte ресторани (Sandal и Kazan) со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено во коцнептот: À la Carte ресторани - италијански, кинески, сите флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, луксузни увозни пијалоци, специјални вина, свежо овошни сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан – Phaselis, Likya, Galata, слаткарница, À la Carte рестрорани – Ponte Veccio, China Garden, Sandal – рибен ресторан, ресторан за скара. Барови на повеќе места во хотелот. Шопинг центар, фризер, доктор, чување деца, услуга во соба, перење и сушење алишта , компјутерски игри, телефон, факс, интернет, изнајмување кола се со доплата. WI-FI е бесплатно низ целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и ситни камчиња. Лежалките, чадорите и пешкирите се бесплатни. Павиљоните на плажа се со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени базени со дел за деца, затворен базен, тобогани, фитнес центар, сауна, турска бања, тениски терени, сквош, кошарка, одбојка на плажа, пикадо се без доплата. Се доплаќа за спортови на вода, школа за нуркање, масажа, велнес центар, тениски часови, осветлување на тениските терени и опрема, билијард, играчница. Забавни програми во текот на ноќта и навечер. Мини клуб за деца од 4-12 години и јуниор клуб за тинејџери над 12 години. Професионален аниматорски тим покрај базен и на плажа во текот на денот и мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација