Lims Bona Dea Beach Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Lims Bona Dea Beach Hotel
 • 57 слики
 • Затворен и отворен базен
 • Центар на градот
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Плажа со камчиња
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Lims Bona Dea Beach Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер, на 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Има 109 соби.

  Стандардни соби (23 м², спална соба со дупли кревет и единечен кревет, купатило, макс. 3+ 1 дете).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш, фен, клима уред, ламинатен под, телефон, сеф (со доплата), мини бар (вода при пристигнување), сателитска ТВ, музички канали, балакон (само три соби имаат француски балкон).

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски на плажа, кафе и торта во поладневните часови, вечера, супа навечер. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци (пиво, наливно вино, водка, џин, ракија, концентрирани овошни сокови, чај, кафе, вода, газирана вода) од 10.00 до 23.00 часот.

  Не е вклучено: увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед, енергетски пијалоци, турско кафе, пијалоци во диско клуб и сите пијалоци по 23.00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, бар со закуски на плажа, лоби бар и слаткарница. Доктор, чување деца, перење, продавници, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, изнајмување кола, се наплаќа. WI-FI интернет во целиот хотел е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелот има сопствена плажа со ситни камчиња, а чадорите за сонце, лежалките и крпите за на плажа не се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен за возрасни и деца, два тобогани, фитнес центар, турска бања.

  Се доплаќаат: сауна, масажа, велнес центар, пинг понг, билјард и спортови на вода.

  Забавна програма: преку ден и во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4 – 12 години.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација