Loceanica Beach Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Loceanica Beach Resort
 • 28 слики
 • 3 деца бесплатно сместување
 • Затворен и отворен базен
 • Реновиран
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • 2 деца бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Loceanica Beach Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Чамјува на 5км од Кемер и 60км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 339 соби во 2 блока и 6 вили кои се 800m оддалечени од хотелската зграда.

  • Стандардни соби во главна зграда (25- 30m², една спална, купатило, макс.3+1 дете),
  • Стандардни соби во анекс зграда (22-25m², спална соба, купатило, макс.2+1лице)
  • Фамилијарни соби (35-43m², главна зграда, две спални одвоени со лизгачка врата, купатило, макс.4 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, клима уред, телефон, сеф (со доплата), мини бар (вода се дополнува секој ден), сателитска тв со музички канали, балкон или тераса со поглед на море или планина, ламинатен под.

 • Услуга

  шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, торти и колачи, вечера, локални алкохолни и беалкохолни пијалоци од 10.00 – 02.00 часот, бар на плажа до 18.00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, специјални локални алкохолни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, енергетски пијалоци, À la Carte ресторани со претходна резервација и доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, бар на базен и на плажа, À la Carte –турски и рибен ресторан. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, шопинг центар, телефон, факс, инернет и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќа. WI-FI (во главна зграда и анекс) во лобито е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска приватна камчеста и песочна плажа. Лежалки, чадори и пешкири се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Базени за возрасни и деца, 2 топогани, фитнес соба, турска бања, сауна, парна соба, пинг понг, теретана се бесплатни. Спортови на вода, масажа, салон за убавина, билијард се доплаќа. Забавни програми во текот на денот и вечерта. Мини клуб за деца.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација