Lucida Beach Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Lucida Beach Hotel
 • 37 слики
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Lucida Beach Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  хотелот се наоѓа во егионот Çamyuva на 8км од Кемер и 68км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 205 соби.

  • Промо соби (18м²; една спална, купатило, без балкон, макс. 2 лица)
  • Стандардни соби (18м² - 25м², спална, купатило, макс.2+1 лице)
  • Фамилијарен апартман (40-45м²; две одвоени спални, купатило, макс.4 лица),
  • Анекс соби (17 – 18м², во анекс зграда, 10m од главната зграда, спална соба, купатило, со балкон, макс.2 лица)
  • Џуниор апартман (32-39м²; една голема соба, купатило, макс. 3 лица),
  • Фамилијарен апартман (40-45м², две спални одвоени со врата, купатило, макс. 4 лица)
  • 2 соби за хендикепирани лица

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, централна клима, мини бар, (вода, безалкохолни пијалоци и пиво на пристигнување, подоцна се дополнува само вода), сеф (со доплата), сателиска тв со музички канали, ламинатен под, сите соби се со француски балкон. Има пат помеѓу главната зграда и анекс зградата.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – од 10.00 - 02.00 часот, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, чај, кафе, торта, вечера, доцна ужина, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредено време. Не е вклучено: премиум увозни алкохолни пијалоци, увозно вино и шампањи, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци и услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, бар покрај базен, диско клуб. Доктор на барање, фризер, пералница, шопинг центар, чување деца, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри се со доплата. WI-FI (400 MB) во лоби е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелот е на плажа, песочна со ситни камчиња. Лежалки, чадори и пешкири бесплатно.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, турска бања, сауна, фитнес центар, одбојка на плажа, пинг понг се бесплатни. Центар за убавина и масажа, спортови на вода, билијард, компјутерски игри се со доплата. Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца од 4-12 години, детско игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација