Ma Biche Kemer

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Ma Biche Kemer
 • 58 слики
 • Опкружен со зеленило
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Ma Biche Kemer

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Гојнук на 46 км од аеродромот во Анталија, на 2 км од центарот на Кемер.

 • Сместување

  Вкупно 350 соби.

  Стандардни соби (26м², една спална со еден француски кревет + софа или кревет на извлекување, едно купатило, макс. 2+2 деца).

  Соби со кревети на спрат (26 м², една спална со француски кревет и кревети на спрат, едно купатило, макс. 2+2 деца).

  Фамилијарни апартмани (38 м², една спална соба + една дневна соба одвоени со врата, две купатила, макс. 4+1 лице)

  4 соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со приватно купатило со туш, када, фен, влечки, централа клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (вода, сокови и пиво се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, тепих на подот, Wi-Fi интернет, сателитска тв и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – пијалок и закуска за добредојде, 24 часовна услуга со храна и пијалоци на различни места во хотелот, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуски во текот на денот, попладневен чај и кафе, торта, ноќна закуска.

  Бебешко катче во главниот ресторан со микробранова печка, стерилизатор за шишиња, бокал за загревање, рачен блендер. Сите локални и некои стандардни увозни алкохолни (виски, вотка, мартини само во лоби барот) и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови во текот на денот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот.

  Не се вклучени: увозни алкохолни пијалоци што не се на менито, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, услуга во соба, наргиле.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: турска и морска кујна, бар на плажа, витамин бар и лоби бар, диско клуб.

  Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, продавници, телефон, факс, комјутерски игри и интернет кафе, фризер се со доплата. WI-FI интернет е бесплатен во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок. Лежалки, чадори и крпи за на плажа се бесплатни. Приватните павилјони се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, парна бања, пинг понг, мини фудбал, кошарка, одбојка на плажа.

  Масажа, спа, велнес, спортови на вода, билијард, осветлување за тениски терени и опрема и часови по нуркање се доплаќаат.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажа, шоу програми навечер, забави на плажа.

  Toucan клуб за деца од 4 – 12 години, со различни програми поделени во групи според возраста, забави преку ден и диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација