Maya World Imperial

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Maya World Imperial
 • 22 слики
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Maya World Imperial

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белдиби на 45км од аеродромот во Анталија и 20км од центарот на Кемер.

 • Сместување

  Вкупно 121 соби.

  • Стандардни соби (23-30m², една спална соба, купатило, макс 2+2 лица)

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, клима уред, телефон, мини бар (вода се дополнува секој ден), сеф (со доплата), сателитска телевизија со музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, торта, вечера, локални алкохолни пијалоци (вода, пиво, ракија, џин, вино) и алкохолни пијалоци од 10.00 – 23.30 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални локални алкохолни пијалоци, храна и пијалоци после 23.30 часот, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен рестоан со шведска маса, лоби бар, бар на базен. Доктор на барање, пералница, телефон, факс, интернет, шопинг центар, изнајмување кола се доплаќа. WI –FI се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со камчиња. Лежалки, чадори и пешкири се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен за возрасни и деца, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг. Спортови на вода и масажа се доплаќа. Забавни програми во текот на денот и вечерта. Мини клуб за деца од 04 - 12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Клуб за деца

Локација