Miarosa Ghazal Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Miarosa Ghazal Resort
 • 58 слики
 • Опкружен со зеленило
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Miarosa Ghazal Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Гојнук на 2 км од центарот на Кемер и 46 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 348 соби.

  • Стандардни соби (29м², една спална со француски кревет и софа + кревет на повелкување, купатило, макс. 2+1 лице ),
  • Стандардни соби со кревети на спрат (29м², спална со француски кревет + кревет на спрат за деца, купатило, макс. 2+2 лица),
  • Фамилијрен апартман (41м², две спални соби, 2 купатила, макс. 4+1 лице),
  • Делукс апартман (41м², спална соба, дневна соба, 2 куптила, макс. 4 лица)
  • 4 соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со приватно купатило со туш и када, фен, влечки, клима, телефон, мини бар (вода и сокови при пристигнување, подоцна само вода), сет за чај и кафе, сеф, под со килим, сателитска тв и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - пијалок за добредојде и локум, 24 часа храна и пијалоци во различни делови на хотелот, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек и вечера, попладнвна ужина, чај, кафе, колачи, ужина. Сите локални и некои увозни стандардни алкохолни пијалоци (виски, водка, мартини само во лоби бар) и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредено време, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: пијалоци што не се на мени листата, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, услуа во соба, наргиле.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – турски, италијански и рибен, ужина на плажа, витамински и лоби бар, диско. Доктор, чување деца, пералница, шопинг, тeлефон, факс, компјутерски игри и интернет кафе, фризер се со доплата, WI-FI интернет (ниска брзина) е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок. Лежалки, чадори и крпи се бесплатни. Павилјоните се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, слајдови на вода, фитнес соба, турска бања, сауна, парна соба, тениски терени, пинг понг, кошарка, мини фудбал, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, масажа, салон за убавина и СПА, осветлување на тениските терени, школа за нуркање. Забавни програми во текот на денот и навечер покрај базен и на плажа, мини клуб за деца од 04 - 12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација