Mirage Park Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Mirage Park Resort
 • 88 слики
 • Наша препорака
 • Опкружен со зеленило
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • 2 деца бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Mirage Park Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Гојнук на 7 км до центарот на градот Кемер и 45 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 628 соби во главна зграда, парк зграда и вили.

  Главна зграда:

  Стандардни соби (26 м²; една спална соба со француски кревет + еден дополнителен кревет, едно купатило, макс. 2+1 лица).

  Комфорт стандард соби (26 м², стандардна соба, но само на 5-ти кат),

  Јуниор апартман (56 м², еден голема спална соба со француски кревет + два единечни кревети, едно купатило, макс. 4 лица).

  Фамилијарни поврзани соби (52 м², две одвоени спални соби, две купатила, макс. 4 лица).

  Апартман (62 м², две спални соби, простор за седење, едно купатило, макс.4 лица).

  Парк зграда:

  Стандардни соби (26 м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лица).

  Корнер соби (36 м², една спална соба со француски кревет + два единечни кревети, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, централен систем за климатизација кој работи според временските услови, телефон, сеф, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво се полни секој ден), сателитска ТВ и музички канали, WI -FI интернет со ниска брзина, балкон или тераса.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуски доцна навечер, ран појадок, закуски во текот на денот во снек бар на плажа и базените, слаткарница, сладолед, специјален дел за деца во главниот ресторан и во мини клубот, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци.

  Има безглутенска кујна и ресторан во кој се служат специјални оброци за појадок, ручек и вечера, оваа кујна е целосно одделена од другата кујна. Информациите треба да се обезбедат за време на чекирањето во хотелот.

  Не се вклучени: премиум пијалоци, специјални вина и други специјални пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, À la Carte рестораните се со претходна резервација и со доплата, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан – Olympus за главни оброци, снек бар покрај базен, À la Carte ресторани - BBQ ресторан, Anaolia - турска кујна, Bosphorus ресторан - риба и морскa храна, Gusto - италијанска кујна, ресторан со кујна од Далечниот Исток , лоби бар, бар на плажа, Диско клуб.

  Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекцијата (ниска брзина) е бесплатна во собите и општите области.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок, со бесплатни крпи за плажа, лежалки и чадори за сонце. Кабаните се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени со детски базени, тобогани, фитнес центар, сауна, турска бања, парна соба, тениски терени, мини фудбал, кошарка, одбојка на плажа, пинг понг, мини голф се бесплатни.

  Спортови на вода, куглање, билијард и играчница, осветлување на тениски терени, опрема, часови по тенис, СПА и велнес, масажа се доплаќаат.

  Забавни програми во текот на денот и вечерни шоу програми, мини клуб Andy & Angel за деца од 4 -12 години поделени групи според возраста, детско кино, игри на базен, игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација