Nirvana Mediterranean Excellence

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Nirvana Mediterranean Excellence
 • 26 слики
 • За деца
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Голем воден парк
 • Во близина на плажа
 • Аква парк
 • Наша препорака
 • Ексклузивни
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Затворен базен
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Nirvana Mediterranean Excellence

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Белдиби на 25км од Анталија, 17км од Кемер и 35км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 560 соби во две главни згради, и приватни соби на долниот кат.

  • Стандардни соби (33м², лоцирани во главна зграда, една спална, купатило, макс 2+2 лица),
  • Супериор соби (33м², лоцирани во главна зграда и Б блок, една спална соба, купатило, макс 2+2 лица)
  • Фамилијарни соби (51м², лоцирани во главна зграда, две спални одвоени со врата, купатило, макс.4 лица).
  • Cedar Houses (лоцирани во градината, 42м², приземни куќи со спална соба, купатило, 2 софи, макс. 2+2 лица),
  • Lagoon фамиијарни апартмани (56 – 86м², лоцирани во градина, 2 одвоени спални соби, едно или две купатила, макс. 4 лица)
  • Фамилијани делукс соби (90м², лоцирани во градина, две одвоени спални, со тераса, дневна соба, 2 бањи, макс.5+1 лице),
  • Кралски апартман (129м², лоциран во градината покрај плажа, две одвоени спални, една соблекувална, дневна соба, трпезарија со кујна, две купатила и две големи тераси, со апартамнот Royal делат приватен базен),
  • Vılla Cedar (86м², во градина, две одвоени спални, две купатила, дневна соба, тераса и сите вили Cedar делат еден приватен базен, макс. 4 лица),
  • Villa Royal (152м², во градина, покрај плажа со поглед на море, на понискот долниот кат, дневна соба, трпезарија, спална и купатило, прв кат: две дневни соби и две купатила, 3 тераси, услуга од батлер),
  • Villa Nirvana (400м², на плажа, две големи тераси, приватен базен, џакузи, парна соба, турска бања и сауна, специјална услуга).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, бањарки, папучи, цетрална клима, мини бар кој се дополнува секој ден, електричен бокал, сет за чај и кафе, телефон, сеф, WI – FI, сателитсска тв, балкон или тераса.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено (Healthy Ultra All Inclusive concept – нов концепт кој вклчува конзумирање здрава храна). 24 часа услуга на храна и пијалоци. Samsara – главен ресторан со шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера.

 • Содржини

  À la Carte ресторани – The Sea Club (морска храна), Welldone (стек хаус), Ukiyo (кујна од далечен исток), Sofra (турска кујна), CH’I (веганска исхрана), Starbucks Coffee (2 кафиња дневно), слаткарница, ресторан за бургери, Dolce Gelato Boutique (италијански домашен сладолед), The Roof (ресторан за возрасни). Домашни и странски алкохолни и безалкохолни пијалоци, свежo цеден сок од портокал само за појадок, диетална и здрава исхрана, храна за бебиња од 0 – 3 години. Со доплата: сите флаширани алкохолни пијалоци, специјални домашни и странски вина и шампањи, стари премиум пијалоци, À la Carte ресторани за гости во стандардни, супериор и фамилијарни соби, услуга во соба, ланч пакети. Доктор, чувањe деца, перење и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, фризер, шопинг центар, изнајмување кола се доплатуваат.

 • Плажа

  Хотелска плажа со ситни камчиња и песок. Лежалки, чадори и пешкири се бесплатни. Павилјоните се со доплата.

 • Спорт и забава

  14 отворени и затворени базени за возрасни и деца, (главниот базен со морска вода), аква парк за возрасни и деца, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, теретана, тениски терени, одбојка, кошарка, пинг понг, одбојка на плажа. Со доплата: сите видови спортови на вода, масажа, Nirvana SPA центар, школа за нуркање, осветлување на тениските терени и опрема, куглање, билијард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот и ноќта , мини клуб за деца од 04 – 12 години со програми и анимации .Милениците се прифаќаат во LUXY PET HOTEL, бесплатно и со претходна резервација, изолиран од другите области на хотелот, согласно големината на миленикот и слично.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација