Perre Art Hotel Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Perre Art Hotel Resort
 • 31 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Perre Art Hotel Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Гојнук на 6 км до центарот на Кемер и 46 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 391 соба во главна зграда и во 14 блокови во градина.

  Стандардни соби (23 м², се наоѓаат во главната зграда, една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице, некои соби се без балкон).

  Големи соби (29 м² во главна зграда, една поголема соба, едно купатило, макс 2+2 лица, некои соби се без балкон).

  Соби во градина (18 м² на приземје, 23 м² на прв кат, сместени во блоковите во градина, една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Апартмани (38 м², сместени во главната зграда, две спални соби, една дневна соба, едно купатило, макс.4 лица).  

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен за коса, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (со вода се дополнува секој ден), сеф (со доплата), ламинатен под во главната зграда и керамчки под во собите во градина, LED ТВ со сателитски програми и музички канали.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек и вечера, попладневни закуски, чај, кафе, колачиња, полноќни закуски.

  Локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 - 24:00 часот, сладолед во одредени часови во текот на денот, ресторан за закуски и бар на плажа од 10:00 – 16:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот.

  Не се вклучени: сите останати увозни пијалоци, премиум пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, услуга во соба, наргиле, сите пијалоци освен чај, кафе и вода се доплаќаат после 24:00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани - турска кујна, закуска на плажа, бар покрај базен и лоби бар, Диско клуб.

  Доктор, чување деца, перење алишта и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, компјутерски игри и интернет кафе, фризер се доплаќаат. WI-FI интернет конекција (ниска брзина) во лобито е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни. Приватните павилјони се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, тобоган, фитнес центар, турска бања, сауна, тениско игралиште, пинг понг, мини фудбал, одбојка на плажа.

  Со доплата: спортови на вода, масажа и центар за убавина, осветлување на тениски терен, часови по тенис, билијард и соба за игри.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, шоу програми во текот на ноќта. Мини клуб за деца од 4 - 11 години, игралиште и вечерно мини диско.

  Хотелот е реновиран во 2020/21 година.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација