Rixos Beldibi

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Rixos Beldibi
 • 78 слики
 • Аква парк
 • Ексклузивни
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Плажа со камчиња
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Rixos Beldibi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белдиби на 25км од Кемер и 50км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 187 соби.

  • Класик соби (23m², спална соба со француски кревет и софа, купатило, макс. 2+2 лица),
  • Фамилијарен апартман (33m², спална соба, дневна соба одвоена со врата, купатило, макс. 4 лица).
  • Делукс соби (33m², спална соба, дневна соба одвоена со врата, купатило, макс. 4 лица).
  • Кралски апартман (33m², спална соба, дневна соба одвоена со врата, купатило, макс. 4 лица).
  • Претседателски апартман (33m², спална соба, дневна соба одвоена со врата, купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш и фен, бањарки, влечки, централна клима, телефон, мини бар со сокови и пиво кои се дополнуваат секој ден, сет за чај и кафе, сеф, под со килим или мермер, сателитска телевизија со музички канали, WIFI, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, À la Carte доручек со претходна резервација, ручек, вечера, À la Carte ресторани (Mermaid, BBQ и La Rosetta) со претходна резервација и еднаш за време на престојот, слаткарница, сладолед, бар на плажа со работа до 00.00 часот, Irish bar до 02.00 часот. Сите локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци (сите пијалоци се оригинални брендови), сладолед (во одредено време), флаширани вина во главен ресторан, свежо цедени сокови за појадок. Не е вклучено: À la Carte ресторан Spar X кој е со доплата, специјални локални и увозни вина.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторан: La Rosetta – италијанска кујна, Mermaid – морска храна, Spar X–француска кујна, BBQ restaurant. Барови околу хотелскиот комплекс, ирски бар. Доктор, чување на деца, фризер, шопинг центар, телефон, факс, перење и хемиско чистење, интернет кафе и компјутерски игри, изнајмување на кола се со доплата. WI-FI е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња. Лежалки, чадори и крпи се бесплатни. Павилјони со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен (затворен за летна сезона) за возрасни и деца, фитнес центар, сауна, турска бања, тениски терени, пинг понг, кошарка, одбојка на плажа, теретана се бесплатни. Со доплата: спортови на вода, часови по тенис, билијард, Спа центар и салон за убавина. Забавни програми во текот на денот и вечерта. Мини клуб за деца о 04-12 години поделени во групи и со различни програми.Мини диско навечер

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација