Sherwood Exclusive Kemer

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Sherwood Exclusive Kemer
 • 50 слики
 • Опкружен со зеленило
 • За деца
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Песочно-камчеста плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Sherwood Exclusive Kemer

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Goynuk на 9 км од Кемер, 45 км од центарот на Анталија и 55км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 492 соби во главна зграда и 45 вили (2 или 3 спрата).

  • Стандардни Соби: (29м²; една сплана со француски лежај или 2 единечни + кревет на развлекување, купатило, макс.2+1 дете).
  • Супериор Соби: (35м², една соба со француски кревет или 2 единечни, еден единечен кревет и кревет на развлекување, купатило, макс.3+1 дете).
  • Lagoon Rooms: (29м², лоцирани на приземје, спална со француски кревет и еден кревет на повлекување, купатило, макс.2+1 дете).
  • Lagoon Superior Rooms: (35м², лоцирани на приземје, спална соба со француски кревет + единечен кревет + кревет на повлекување, спална, макс.3+1 дете).
  • Делукс Соби: (29м², лоцирани на 2-ри или 3-ти кат, спална соба со француски кревет и кревет на извлекување, купатило, макс.2+1 лица).
  • Делукс Супериор Соби: (35м², на 2-ри или 3-ти кат, спална соба со француски кревет + единечен кревет+ кревт на развлекување, купатило, макс.2 лица +2 деца).
  • Фамилијарни Апартмани: (58 - 70м²; две сплни одвоени со врата, две купатила, макс.4 лица).
  • Swim Up Rooms: (35м², спална соба со франуцски кревет и кревет на развлекување, купатило, макс.2 лица, директен влез во базен преку тераса).
  • Duplex Family: (60-70м², во главна зграда, поглед на копно, соба за седење на првиот спрат, спална соба со 2 кревети на развлекување; на 2-ри кат, француски кревет, две бањи, макс.4 лица).
  • Duplex Family Suit: (60-70м², во главна зграда, поглед на море, соба за седење на првиот спрат, спална со 2 софи, на вториот кат еден француски кревет, 2 бањи, макс.4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, централна клима, телефон, ламинатен под (само собите на приземје имаат керамички под), мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво се дополнуваат секој ден), сет за кафе и чај, сеф, сателитска телевизија со музички канали, WI-FI бесплатно.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина наутро, ручек, попладневна торта и колачи, сладолед во одредено време, вечера, доцна ужина, дел за деца, слаткарница, сите локални увезени стандардни алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни. Се доплаќа за специјални увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, свежо овошни сокови (освен за појадок), À la Carte ресторани со резервација однапред и со доплата, енергетски пијалоци, услуга во соба.

 • Содржини

  ГГлавен ресторан - шведска маса, À la Carte ресторани: Turquoise – турска кујна, Basillico – италијанска кујна, Mama Cocha Fish – рибен ресторан, кинеска кујна, лоби бар, витамински бар, бар покрај базен и на плажа. Доктор, чување деца, пералница, фризер, шопинг центар интернет кафе и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI internet бесплатно низ целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа, камчиња и песок. Лежалки, чадори и пешкири бесплатни. Павиљони со доплата и со претходна резервација.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за деца и возрасни, тобогани,фитнес центар, турска бања, сауна, теники терени, пинг понг, мини голф, кошарка, одбојка на плажа е бесплатно. Спортови на вода, масажа, SPA и велнес центар, осветлување на тениски терени, билијард, компјутерски игри се со доплата. Богати забавни програми во текот на денот и вечерта. Мини клуб за деца од 04 - 12, игралиште за деца, мини диско и тинејџ диско за деца 13-17 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација