Tu Casa Gelidonya Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Tu Casa Gelidonya Hotel
 • 29 слики
 • 3 деца бесплатно сместување
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Центар на градот
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Плажа со камчиња
 • 2 деца бесплатно
 • Теретана

TU CASA GELIDONYA HOTEL - 4* - KEMER Локација : Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер, на 60 км од аеродромот во Анталија . Сместување : Вкупно 221 соби во 4 блока . Стандардни соби (22 м², една спална соба , едно купатило , макс 2+1 лице ), Економски соби (18 м², спална соба , купатило , макс. 2 лица ), Фамилијарни соби (25 – 30 м², една голема спална , купатило , макс. 4 лица ). Сите соби се со

Инфо Tu Casa Gelidonya Hotel


TU CASA GELIDONYA HOTEL - 4* - KEMER


Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер, на 60 км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Вкупно 221 соби во 4 блока. Стандардни соби (22 м², една спална соба, едно купатило, макс 2+1 лице), Економски соби (18 м², спална соба, купатило, макс. 2 лица), Фамилијарни соби (25 – 30 м², една голема спална, купатило, макс. 4 лица). Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, клима уред, телефон, мини бар (шише вода при пристигнување), сеф (со доплата), ламинатен под, сателитска тв со музички канали, балкон.


Услуга: Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна торта, кафе и чај, вечера, ноќна супа, домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредено време, сокови од концептот во бар на плажа од 10.00 - 17.30 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, свежо цеден сок, флаширани пијалоци, пијалоци во лименка, турско кафе, алкохолни коктели, услуга во соба, пијалоци во диско бар.


Содржини: Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, бар на плажа и на базен. Со доплата се доктор, медицинска сестра, перење алишта, чување деца, фризер, шопинг центар, телефон, факс, интернет кафе, изнајмјување кола. WI-FI интернет конекција се доплаќа.


Плажа: Хотелска приватна плажа со ситни качмиња на 150 м од хотелот. Лежалките и чадорите за сонце се бесплатни, а крпите се доплаќаат. Има пат помеѓу хотелот и плажата.


Спорт и забава: Надворешен и внатрешен базен завозрасни и деца (затворен за време на летен период), лизгалка на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, пинг понг. Со доплата: спортови на вода на плажа, масажа, центар за убавина, парна бања, билијард и компјутерски игри.


Забавни програми во текот на денот и вечерта. Мини клуб за деца од 4 – 12 години, игралиште.


www.tucasagelidonyahotel.com


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА


 


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација