Ulusoy Kemer Holiday Club

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Ulusoy Kemer Holiday Club
 • 42 слики
 • Наша препорака
 • Опкружен со зеленило
 • 3 деца бесплатно сместување
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Плажа со камчиња
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Ulusoy Kemer Holiday Club

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Göynük на 7 км од Кемер и 45 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 465 соби.

  • Стандардни Соби: (18-22м², една спална, купатило, макс.2+1 лице).
  • Економски Соби: (12-14м², една спална, купатило, макс.2 лица).
  • Големи Стандардни Соби: (22 - 24м², спална соба, купатило, макс.2+2 лица).
  • Фамилијарни Соби: (32м², две спални одвоени со врата, со едно или две купатила, во втората соба има кревет на спрат за деца, макс.4 лица).

  Сите соби се во прекрасна градина во блокови на 3 спрата, со приватно купатило со туш кабина, фен, клима уред кој работи согласно временските услови, телефон, сеф, мини бар, сателитска тв и музички канали, керамички под и балкон или тераса.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина во текот на денот, попладневна торта, вечера, доцна вечера, сладолед во одредено време, сите локални и стадардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24 часот. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, увозни пијалоци кои што не се наведени во менито, специјални вина, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалоци, приватна организација на забави, À la Carte ресторан со претходна резервација и со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, бар покрај базен, бар на плажа, диско, лоби бар. Доктор, чување деца, перење и пеглање, телефон, факс, интернет, продавници, компјутерски игри и фризер, изнајмување кола се со доплата. WI-FI е бесплатно насекаде (мала брзина).

 • Плажа

  Приватна хотелска плажа со камчиња. Лежалки,чадори и пешкири се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, 4 тобогана, фитнес центар, турска бања, спортови на вода, осветлување на тениските терени и опрема за тенис, Wellness center, школа за нуркање, билијард, играчница. Забавни програми во текот на денот и вечерта, покрај плажа и базен, организирани од професионален тим. Мини клуб за деца од 04 - 12 години и Јunior Club од 13 - 16 години, игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација