Viking Star Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Viking Star Hotel
 • 34 слики
 • Затворен и отворен базен
 • Центар на градот
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Плажа со камчиња
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Viking Star Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер на 45км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 200 соби.

  • Стандардни соби (25-30м², макс.2+2 лица), 4 соби за хендикепирани лица.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина, попладневен чај, кафе и торти, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 до 23.00 часот, сладолед во одредено време. Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, мини бар во собите, услуга во соба, сите флаширани пијалоци, турско кафе, пијалоци во диско и витамински бар, À la Carte ресторан и храна и пијалоци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан, снек бар, Via Veneto – италијански À la Carte ресторани, бар на базен, лоби бар. Доктор, перење и хемиско чистење, фризер, шопинг центар, телефон, факс, интернет кафе, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI во лобито е бесплатно.

 • Плажа

  Плажата е на 600m од хотелот со ситни камчња и песок. Лежалки и чадори се бесплатни и на плажа и покрај базен. Има бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес, турска бања, сауна, пинг понг. Спортови на вода, масажа и спа, билијард и компјутерски игри се доплаќаат. Забавни програми во текот на денот и вечерта. Мини клуб за деца од 04-12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација