Aska Lara River Suites

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Aska Lara River Suites
 • 36 слики
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Aska Lara River Suites

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Лара, 12км од аеродромот во Анталија и на 12км од центарот на Анталија. Аска Ривер хотелот се наоѓа на 150м од ASKA LARA RESORT и 650 метри од плажа.

 • Сместување

  Вкупно 106 соби распоредени во два блока.

  • Стандардни Соби: (29м², спална соба, дневен престој со мини кујна, бања, собите се со француски балкони, макс.2+1 лице).
  • Фамилијарни Соби: (32м², две спални соби со одвоена врата, бања, макс.4 лица).

  Сите соби имаат бањи со када или туш кабина, фен, клима, телефон, мини бар (вода,безалкохолни пијалоци и пиво се надополнуваат секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф САТ ТВ и музички канали, француски балкон, бесплатен WI-FI интернет.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужини во текот на денот и во вечерните часови, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени попладневните часови, детско мени во главниот ресторан. Во цената не е вклучено: специјални увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, увозни вина, свежо цедени сокови, услуга во соба, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Мозаик -турски, Ла Перла - италијански, Миссина - рибен и Мандарин - кинески ресторани, барови низ целиот хотелски комплекс. Доктор, чување деца, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, трговски центар, изнајмување кола дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција на територија на хотелот и во собите е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска песочна со ситни камчиња плажа, на 500м од хотелот (се преминува преку пат). Лежалки на плажа, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни. Бесплатен превоз од хотел до плажа на секои 30 мин. од 08:30 -24:00 часот. Павилјоните на плажа се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  WET & WILD тематски парк - отворени и затворени базени за возрасни и деца, девет лизгалици на вода, тениски игралишта, турска бања, соба со пареа, сауна, кошарка, одбојка на плажа, пикадо, пинг понг, фитнес центар. Во цената не е вклучено: спортови на вода, билијард, опрема за тенис и обука, куглање, сите видови на масажа и третмани во Спа центарот. Забавен парк. Забавни програми со анимационен тим преку ден и во вечерните часови. Мини клуб за деца од 03-12 год и Тексас Таун за (12-до 16 год). Посебно се наплатува според правилата на хотелот спортови на вода, билијард, опрема и часови по тенис, куглање, сите масажи и третмани во СПА центарот, Адвентуре Парк. Напомена: Гостите на ASKA RIVER SUITS –може да ги користат сите содржини на ASKA LARA RESORT.

 • Веб страна на хотелот

Локација