Delphin Diva

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Delphin Diva
 • 28 слики
 • Наша препорака
 • Аква парк
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Delphin Diva

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Лара, 10км од аеродромот во Анталија и 15км од центарот на градот.

 • Сместување

  Вкупно 481 соби.

  • Стандардни Соби: (26-30м²; два одвоени кревети + француски кревет,+ софа 175х75 цм макс. 2+2 лица).
  • Дуплекс Фамилијарни Соби: (47м²; на горниот кат една спална со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило со туш, на долниот кат два одвоени кревети, едно купатило со када, два балкона, макс.4+1лица).
  • 4 Соби за Хендикепирани лица

  • Специјални Соби:
  • Pink Moon Апартман: За гости кои се на меден месец (80м², округла соба со розева боја, спална со тркалезен кревет, дневна, трпезарија, простор за релаксација, џакузи, тоалет, панорамски поглед на море, VIP сервис, без балкон).
  • Делукс Соби: (85 м²+60 м² тераса, две спални соби, едно купатило, џакузи на тераса, VIP сервис , макс.5+1 лице).
  • Претседателски Апартман: (108м²+60 м² тераса, салон, спална со голем (кинг сајз) кревет, купатило со џакузи, дневна со софа, простор за јадење со бар, поглед море и лежалки на терасата, VIP сервис, макс. 2+1 лица).
  • К1 Апартман: (80м², округла соба со два француски кревети, купатило со џакузи, дневна соба со поглед море, VIP сервис, без балкон).
  • К2 Апартман: (80м², округла соба, два француски кревети, купатило, дневна соба, поглед море и лежалки на тераса, VIP сервис, макс. 2 лица, без балкон).
  • Black Апартман: (80м², собата е целосно декорирана во црна боја со два француски кревети, софа, купатило со џакузи, со поглед море, VIP сервис, без балкон).

  Сите соби се со купатило со када и туш, фен, централна клима која работи според временски услови, телефон, сеф, мини бар (секој ден се дополнува со безалкохолни пијалоци, вода, пиво, чоколади), електричен бокал, сет за кафе и чај, сателитска ТВ и музички канали, балкон или тераса. WI-FI интернет е бесплатно.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шампањ за добредојде, овошје и вино во соба на денот на пристигнување, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, колачи, чај, кафе, вечера и ужина доцна навечер. Сите домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци, стандардни увозни пијалоци, услуга во соба по мени од 00:00 до 06:00 не се наплатува. À la Carte ресторани со претходна резервација (еден À la Carte ресторан за 7 дена е бесплатен, секој нареден се наплатува). Диетална храна и храна за деца е достапна во главниот ресторан. Премиум увозни пијалоци, специјални пијалоци и флаширани вина, услуга во соба, дополнително се наплатува.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, за појадок, ручек и вечера, À la Carte ресторани-Le Kebab-турска кујна, Blue fish-рибен ресторан, Pekin ресторан-кинеска кујна, Margarita ресторан-мексиканска кујна, Dolce Vita ресторан-италијанска кујна, Dragon ресторан-тајландска кујна, Teppenyaki-јапонска кујна. Барови на различна локација во хотелскиот комплекс, Диско клуб. Доктор, чување деца, перална, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри, изнајмување кола, фризер, салон за убавина, продавници дополнително се наплатуваат. Интернет во лобито и собите е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска песочна со камчиња плажа. Лежалки, чадори за сонце, пешкири за на базен и плажа не се наплатуваат. Приватните павилјони со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, базен за релаксирање само за возрасни (над 15 години), лизгалици на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски игралишта, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, немоторни спортови на вода не се наплатуваат. Осветлување на тениските терени, моторните спортови на вода, Спа и Велнес центар, школа за нуркање, куглање, билијард, компјутерските игри се наплатуваат. Забавна програма за возрасни во текот на денот и шоу програми во вечерните часови. Забавен парк и Мини клуб за деца од 04-12 год, со различни активности во текот на денот.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација